Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dla chińskiej farmacji Polska może być bramą na rynek unijny

0
Podziel się:

Przez Polskę może prowadzić droga chińskich leków na rynek unijny.

Dla chińskiej farmacji Polska może być bramą na rynek unijny
(tibchris/CC/Flickr)

- _ Chcemy zyskownej współpracy, na tym nam zależy _ - powiedział podczas spotkania w Krajowej Izbie Gospodarczej przedstawiciel chińskiego przemysłu farmaceutycznego Song Ruilin.

- _ Jeśli macie dobre projekty i produkty, to z pewnością znajdziemy wam partnera w Chinach, wasze inwestycje w Chinach będą mieć ogromną przyszłość _ - powiedział kierujący delegacją Song Ruilin podsumowując spotkanie w KIG z przedstawicielami polskich firm z branży medyczno-farmaceutycznej. Ruilin jest również prezesem Sino-PhiRDA - China Pharmaceutical Industry Research and Development Association - chińskiego stowarzyszenia badań i rozwoju przemysłu farmaceutycznego.

Celem wizyty delegacji chińskiej branży farmaceutycznej było nawiązanie kontaktów handlowych z polskimi firmami.

- _ Naszym wspólnym celem jest badanie nowych leków, w medycynie musimy działać wspólnie. Cieszy mnie, że możemy porozmawiać o kwestiach prawnych i systemowych. Chcemy współpracy zyskownej, ale odpowiedzialnej wobec pacjentów _ - powiedział szef chińskiej delegacji.

Wśród członków chińskiej delegacji, która wcześniej odwiedziła Szwajcarię i Danię, są także prezes firmy Shenyang Sunshine Pharmaceutical Co Ltd Lou Jing, dyrektor w Sino-PhiRDA Wang Xin oraz przedstawiciel Investment Service Bureau of Chengdu High-Tech Jiang Bin.

Song Ruilin stwierdził, że w Polsce istnieją bardzo nowoczesne ośrodki badawcze i chociaż oba rynki nie są współmierne wielkością, to problemy, z jakimi się zmagają są podobne - brak technologii i możliwości produkcji. Poinformował, że Sino-PhiRDA ma wsparcie chińskiego rządu i może dawać ulgi firmom uruchamiającym badania i produkcję w Chinach. - _ Zainteresowani jesteśmy np. lekami onkologicznymi _ - dodał.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/193/199105.jpg ) ] (http://tech.money.pl/chiny-moga-stac-sie-trzecim-rynkiem-swiata-farmaceutykow-0-1116982.html) *Chiny mogą stać się trzecim rynkiem świata farmaceutyków * Chiny w ciągu 2-3 lat mogą stać się trzecim po USA i Japonii rynkiem farmaceutycznym świata - zapowiedzieli chińscy specjaliści na zakończonym w Wuhanie międzynarodowym forum, poświęconym technologiom biofarmaceutycznym.

Prezes Izby Gospodarczej _ Farmacja Polska _ Irena Rej oceniła, że współpraca polskich i chińskich firm farmaceutycznych może mieć dwojakie formy. _ Chiny to olbrzymi rynek, możemy spróbować sprzedawać tam nasze dobre leki. Chińczycy mają też swoje doskonałe naturalne leki ziołowe, których ofertę w Europie powinni uzupełnić. Wprawdzie u nas trudno rejestruje się leki, ale jeśli są tak dobre, powinni spróbować to zrobić, aby uzyskać dostęp na cały rynek unijny _ - dodała Rej.

Izba zrzesza 115 polskich firm, w tym największych hurtowników oraz producentów leków zarówno nowatorskich, jak i odtwórczych (generycznych).

Dyrektor generalny Infarmy - związku pracodawców 32 innowacyjnych firm farmaceutycznych - Paweł Sztwiertnia poinformował podczas spotkania, że w całej Europie jest to branża wydająca najwięcej, bo 16 proc. swoich przychodów na badania i rozwój. - _ Dla porównania średnia dla 15 najbardziej innowacyjnych sektorów to 4 proc. _ - dodał. Według danych Infarmy innowacyjne firmy farmaceutyczne w Polsce wydają rocznie 900 mln zł na badania kliniczne.

Zastępca dyrektora departamentu promocji resortu gospodarki Marek Korowajczyk przypomniał, że wartość inwestycji chińskich w Polsce to obecnie 250 mln euro.

W spotkaniu ze strony polskiej uczestniczyli m.in. przewodniczący sejmowej komisji zdrowia poseł PiS Bolesław Piecha, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii poseł PO Jan Kaźmierczak, zastępca sekretarza generalnego KIG Jerzy Bujok.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/m199105.jpg ) ] (http://tech.money.pl/mamy-najwiecej-na-swiecie-przypadkow-padaczki-lekoopornej---na-papierze-0-1118615.html) Mamy najwięcej na świecie przypadków padaczki lekoopornej - na papierze Jedynie w Polsce refundacja leków nowszej generacji uzależniona jest od rozpoznania u chorego padaczki lekoopornej, a nie od faktycznego stanu jego choroby - alarmowali specjaliści na konferencji prasowej w Warszawie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/m200426.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/protest;lekarzy;trwa;pacjenci;placa;drozej;za;leki,4,0,1117444.html) Lekarze boją się 200 złotych kary za błędy Rzecznik praw pacjenta tłumaczy, że pewne zasady obowiązują wszędzie. Tak samo w prywatnych gabinetach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/132/m221828.jpg ) ] (http://tech.money.pl/co-robic-z-przeterminowanymi-lekarstwami-0-1117028.html) Co robić z przeterminowanymi lekarstwami? Sprzątając domową apteczkę nietrudno natknąć się na produkty, które już dawno przekroczyły datę przydatności do użycia. Zobacz, co z nimi zrobić.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)