Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dług Ukrainy wobec Rosji. Nie ma porozumienia

0
Podziel się:

Moskwa i Kijów nie osiągnęły porozumienia w sprawie cen gazu i spłaty zadłużenia za paliwo. Co dalej?

Dług Ukrainy wobec Rosji. Nie ma porozumienia
(Gaz System S.A.)
bFeSPmyJ

Moskwa i Kijów nie osiągnęły porozumienia w sprawie cen gazu dla Ukrainy i spłaty dotychczasowego zadłużenia za paliwo, lecz dyskusje będą kontynuowane - poinformował w nocy unijny komisarz ds. energii Guenther Oettinger.

_ Przedyskutowano wszystkie punkty _, _ padły propozycje _ i _ negocjacje zostaną wznowione dziś lub w środę rano _ w Brukseli - powiedział przedstawiciel KE po trwających siedem godzin rozmowach.

W negocjacjach stronę ukraińską reprezentują minister energetyki Jurij Prodan i szef Naftohazu Andrij Kobołew. Z Rosji przyjechali minister energetyki Aleksandr Nowak i prezes Gazpromu Aleksiej Miller. W rozmowach bierze też udział komisarz Oettinger.

bFeSPmyL

Spór, który dotyczy ceny rosyjskiego gazu dla Ukrainy i spłaty jej zadłużenia za dostawy, może zagrozić tranzytowi gazu do Unii Europejskiej. Rosja dała Ukrainie czas do wtorku na spłatę dalszej części zadłużenia, które Gazprom ocenia obecnie na 4,46 mld dolarów, oraz na wypracowanie porozumienia ws. warunków przyszłych dostaw, zwłaszcza ceny gazu; w przeciwnym wypadku grozi zmniejszeniem dostaw.

Czytaj więcej w Money.pl

bFeSPmzm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)