Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Długi Polaków rosną. Najwięcej osób "pod kreską" jest...

0
Podziel się

Problemy finansowe mogą spotkać każdego, ale według raportu KRUKa to właśnie osoby spod znaku Byka i Bliźniąt mają największy kłopot ze spłatą zadłużenia.

Długi Polaków rosną. Najwięcej osób "pod kreską" jest...
(Bartosz Krupa/East News)
bErwLyVx

Statystyczny polski dłużnik to mężczyzna w wieku ok. 45 lat, zadłużony na ponad 5 tys. złotych – tak wynika z najnowszego Raportu _ Windykacja _ opracowanego przez Grupę KRUK, największą firmę obsługującą zadłużenia w Polsce. Raport pokazuje również, żez największym zadłużeniem borykają się niezmiennie mieszkańcy województw mazowieckiego oraz śląskiego.

Najnowszy raport przygotowany przez Grupę KRUK dotyczy długów obsługiwanych przez tę firmę w pierwszej połowie 2013 roku. Według danych, statystyczny Polak zadłużony w KRUKu ma nieuregulowane zaległości finansowe o wartości ok. 5,3 tys. zł. Rekordzistą jest mieszkaniec województwa mazowieckiego, którego zadłużenie sięga aż 10 mln zł.

W przypadku zadłużonych firm, średnia wysokość długu jest wielokrotnie wyższa i sięga 25 tys. zł. Na szczycie listy najbardziej zadłużonych firm znajdziemy firmę z Mazowsza - jej niespłacone zobowiązanie to prawie 83 mln zł.

bErwLyVz

Najwięcej dłużników na MazowszuMieszkańcy Mazowsza mają przeciętnie do spłacenia aż 5,8 tys. zł. To najwięcej w Polsce. Niewiele lepiej jest w województwie pomorskim (ponad 5,7 tys. zł), małopolskim (ponad 5,4 tys. zł) oraz śląskim (ok. 5 tys. zł).

Najlepszą kondycją finansową mogą poszczycić się natomiast mieszkańcy województw świętokrzyskiego i podlaskiego, których średnie zadłużenie wynosi odpowiednio 4,5 tys. zł oraz niecałe 4 tys. zł.

_ - Niezależnie od tego, czy podmiotem zadłużonym jest osoba fizyczna czy firma i jakiej kwoty sięga zadłużenie, warto zdecydować się na dialog i ugodę z wierzycielem lub firmą obsługującą daną należność - _ mówi Piotr Krupa, prezes zarządu KRUK S.A. _ - Pozwoli to uniknąć stale rosnących odsetek, dodatkowych opłat i niepotrzebnego stresu - _ dodaje Piotr Krupa.

Znak zodiaku a zadłużenieProblemy finansowe mogą spotkać każdego, ale według raportu KRUKa to właśnie osoby spod znaku Byka i Bliźniąt mają największy kłopot ze spłatą zadłużenia. Dewizą Byka jest branie od życia tego, co najlepsze i najprzyjemniejsze, a to może wiązać się z pożyczkami czy zaciąganiem kredytów. Bliźnięta natomiast lubią lekką ręką wydawać pieniądze, co bardzo łatwo może doprowadzić do finansowych tarapatów.

bErwLyVF

Dużego problemu z regulowaniem zaległości nie powinny mieć natomiast osoby spod znaku Skorpiona i Strzelca. Według raportu KRUKa stanowią one najmniejszy odsetek zadłużonych. Może to być powiązane z wytrzymałością Skorpiona i jego zdolnościami strategicznymi oraz
z prostolinijnością Strzelca, który ceni sobie sukcesy zawodowe i ciężką pracę.

Firma KRUK S.A. została założona w 1998 r. Od maja 2011 r. spółka jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od kilku lat to największy podmiot na polskim rynku zarządzania wierzytelnościami.

Czytaj więcej w Money.pl
Cwaniak lub kłamca to rzadkość. Długów nie spłacają ludzie uczciwi W rozmowie z Money.pl Piotr Krupa tłumaczy, dlaczego Polacy wpadają w spiralę zadłużenia i jak się na nich zarabia.
Za wcześnie by mówić o ożywieniu Bank BNP Paribas przewiduje, że z powodu niskiego krajowego popytu, wzrost PKB będzie zależny od koniunktury na Zachodzie.
bErwLyWa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)