Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pół roku z jednym długim weekendem. Zobacz, ile masz dni wolnych od pracy w tym roku

8
Podziel się:

Odpowiednie rozplanowanie dni wolnych pozwoli w 2018 roku na kilka ciekawych weekendowych wyjazdów.

Pół roku z jednym długim weekendem. Zobacz, ile masz dni wolnych od pracy w tym roku
(Unsplash, pixabay.com (CC0))

114 dni – tyle będziemy mogli w 2018 roku odpoczywać od pracy. To o jeden dzień mniej niż przed rokiem. Sporo będziemy jednak mogli korzystać z uroków długich weekendów, których w bieżącym roku możemy zaplanować aż 8.

Odpowiednie rozplanowanie dni wolnych pozwoli w 2018 roku na wiele ciekawych weekendowych wyjazdów. Wystarczy zaplanować 8 dni urlopowych, aby cieszyć się aż 8 przedłużanymi weekendami dającymi łącznie 34 dni wolne.

Open Finance

Styczeń z przerwami

Pierwsza okazja już się nadarzyła – 1 stycznia wypadł w poniedziałek, co pozwoliło skrócić już pierwszy tydzień pracy. Na drugą okazję także niedługo będzie trzeba czekać – Święto Trzech Króli wypada w sobotę, a więc zatrudnieni na etat będą za ten dzień mogli odebrać sobie wolne, na przykład przedłużając sobie drugi weekend stycznia.

Kolejną okazją do złapania oddechu będzie przełom marca i kwietnia na który przypada Wielkanoc. W miesiąc później wzięcie trzech dni wolnych pozwala na 9-dniowy odpoczynek dzięki Świętu Pracy (1 maja - wtorek) i Konstytucji (3 maja – czwartek).

Na dobre zakończenie maja można jeszcze zaplanować weekendowy wyjazd przy okazji Bożego Ciała (31 maja – czwartek). Wystarczy wtedy wziąć wolne w piątek, aby odpoczywać łącznie 4 dni.

5 miesięcy z jednym dłuższym weekendem

Kolejna podobna okazja pojawi się dopiero w połowie sierpnia. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny łączone ze Świętem Wojska Polskiego (15 sierpnia) wypada w środę, czyli biorąc dwa dni wolne przed lub po tym dniu możemy regenerować siły do dalszej wytężonej pracy łącznie przez 5 dni.

Bez wątpienia oddech taki się przyda, bo na kolejny dłuższy okres poza „zakładem pracy” znowu przyjdzie długo poczekać, bo aż do listopada. Wszystkich Świętych w 2018 roku wypada w czwartek, dlatego urlop w piątek pozwoliłby uniknąć obowiązków służbowych przez 4 dni.

Tradycyjnie, koniec grudnia nie będzie sprzyjał pracy. Biorąc wolne w Wigilię Bożego Narodzenia możemy przez 5 dni oddać się przygotowaniom do Świąt. Nawet jeśli kolejnych dwóch dni ktoś nie dostanie wolnych, to wzięcie urlopu 31 grudnia pozwala znowu cieszyć się kolejnymi 4 dniami spokoju. Gdyby jednak udało się wziąć łącznie cztery dni wolne pod koniec grudnia (24, 27, 28 i 31), to o pracy można by zapomnieć na 11 dni.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Open Finance
KOMENTARZE
(8)
ja
6 lat temu
paranoja jednym słowem..jeśli pol roku pracujemy na podatki, 3,5 m odpoczywamy to 2,5 m pracujemy na siebie?
Beata
6 lat temu
A co z 12 lipca - nowe święto wolne od pracy.
Pracuś
6 lat temu
Moj tydzień pracy teoretycznie wynosi od poniedziałku do piątku 41 godzin lato i 37,5 zima a w praktyce wychodzi tygodniowo usredniajac około 65 godzin na tydzień doliczajac sobotę rzecz jasna. Lecz nie jestem do tego zmuszony a dobrowolnie sam się na to godze tzw długie weekend dla mnie to pojęcie względne i choć dodam jescze ze pracę mam fizyczną i bardzo ciężką to bardzo dobrze płatną. A zmierzam do tego iż cierpliwością i pracą ludzie się bogaca wiec jaki sens ma ten artykuł który dla ludzi takich jak ja nie ma w ogóle sensu. Dziękuję i miłego wieczoru
Olka
6 lat temu
Ciekawe ile osób może sobie wziąść długie weekendy ?! Zwłaszcza pracując w handlu szpitalu transporcie itp
Michu
6 lat temu
Powiedz o tym wolnym kierowcom w międzynarodowym 😂