Notowania

kolej
12.02.2010 07:12

Dłużnicy dołują PKP Intercity, potężna strata

Przewozy Regionalne są winne firmie 85 mln złotych. Maleje też liczba pasażerów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(greckor/CC/Flickr)

Kolejowy przewoźnik ma za sobą bardzo kiepski rok. Prezes firmy może za to zapłacić utratą posady.

Spółka PKP Intercity ma już wstępne wyniki finansowe za rok 2009. Jak dowiedział się _ Dziennik Gazeta Prawna _ - firma zakończyła ubiegły rok ze stratą co najmniej 180 milionów złotych, a szef firmy Krzysztof Celiński mówił nawet o kwocie 200 milionów złotych.

Na straty Intercity poważnie wpłynął dług Przewozów Regionalnych, które pod koniec stycznia były winne firmie 85 milionów złotych. W przychody spółki poważnie uderzył też kryzys, który sprawił, że zmalała liczba pasażerów - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _.

Termin sprzedaży Intercity został już przesunięty z I kwartału 2010 roku na II półrocze. Jednak przy obecnych stratach firmy, także i ten termin wydaje się ekspertom nierealny.
Za fatalną sytuację PKP Intercity może zostać odwołany Krzysztof Celiński.

_ Dziennik Gazeta Prawna _ podaje, że zastanawia się nad tym minister infrastrukturyCezary Grabarczyk.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Zmiany na kolei. Zobacz, co się stanie z Twoim pociągiem ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zmiany;na;kolei;zobacz;co;sie;stanie;z;twoim;pociagiem,102,0,551526.html )
* [ PKP Intercity i PKP Cargo wjadą na GPW? ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/pkp;intercity;i;pkp;cargo;wjada;na;gpw,75,0,369227.html )
Tagi: kolej, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz