Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
14.06.2005 00:00

Do Ludwika Dorna, PiS: Czy PiS wciąż będzie dążył do odwołania ministra finansów?

Podziel się
Dodaj komentarz

Money.pl: Czy PiS poprze wniosek o wotum nieufności dla ministra finansów?
Ludwik Dorn: Tak. Podpisaliśmy jeden z wniosków razem z posłami PSL-u i go poprzemy.

Money.pl: Dlaczego? Wcześniej twierdziliście, że ten wniosek jest zasadny ze względu na rozporządzenie podnoszące ceny gazu i oleju opałowego, z którego ostatecznie minister Gronicki się wycofał?
L.D.: Tutaj przyczyna jest bardzo prosta: już raz minister Gronicki wspólnie z premierem Markiem Belką oszukał społeczeństwo i Sejm. Ja przypomnę, że w marcu na skutek podniesienia tej sprawy przez PiS, marszałek Cimoszewicz odbył rozmowę z premierem Belką oraz ministrem Gronickim. Otrzymał wtedy zapewnienie, że rozporządzenie podnoszące akcyzę nie zostanie wydane, jeśli nie będą przygotowane pakiety osłonowe. Ten warunek nie został dotrzymany. My nie mamy żadnej pewności, że za trzy tygodnie tego lub podobnego rozporządzenia minister Gronicki nie podpisze.

Money.pl: Czyli nie wierzy Pan w zapewnienia ministra Gronickiego, że za jego kadencji już takich podwyżek nie będzie?
L.D.: Marszałek Cimoszewicz, przekazał słowa premiera Belki i ministra Gronickiego, że nie będzie wydane rozporządzenie, jeśli nie będzie pakietu osłonowego. Po czym rozporządzenie wydano, a pakietu osłonowego nie było. Jeżeli raz ktoś zrobił z gęby cholewę, to nie może mieć pretensji, że nikt mu nie wierzy.

Pytała: Donata Wancel

Tagi: wiadomości, wywiad
Źródło:
Socrates
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz