Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Do roku 2013 nie będzie waloryzacji progów PIT

0
Podziel się:

Akcyza będzie rosła o 4 procent rocznie - zapowiada resort finansów.

Do roku 2013 nie będzie waloryzacji progów PIT
(Ministerstwo Finansów)
bETsYRoB

Akcyza będzie rosła o 4 procent rocznie, a od 2012 roku zmieni się sposób płacenia grudniowej zaliczki CIT i PIT przez przedsiębiorców - zapowiada resort finansów.

Wiceminister finansów Ludwik Kotecki wyjaśnił w odpowiedzi na interpelację poselską, że zmiany przewiduje Wieloletni Plan Finansowy Państwa 2010-2013, przyjęty przez rząd w sierpniu. Resort informuje, że plan zakłada podwyższenie wszystkich stawek VAT, począwszy od stycznia 2011 roku, z wyjątkiem części towarów żywnościowych.

We wtorek rząd przyjął założenia do projektu nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, które przewidują 4-procentowy wzrost akcyzy na wyroby tytoniowe. Rada ministrów tłumaczy, że zmiany w ustawie o podatku akcyzowym są niezbędne w związku z koniecznością wdrożenia do polskiego prawa dyrektywy unijnej, której zapisy zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2011 roku. Wyznacza ona wyższe minimalne stawki akcyzowe na wyroby tytoniowe.

bETsYRoD

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że wprowadzenie od 1 stycznia 2011 roku podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe będzie pierwszym etapem w dochodzeniu do unijnego minimum podatkowego, który Polska musi osiągnąć w 2018 roku. W latach 2011-2018 dochodzenie do wymaganego minimum podatkowego będzie się odbywać na drodze równomiernego wzrostu stawek akcyzy.

Według MF, podwyżka akcyzy na papierosy o 4 proc. spowoduje dodatkowe wpływy do budżetu w wysokości 220 mln zł; analogiczny wzrost podatku na tytoń do palenia da budżetowi 16,2 mln zł dodatkowych wpływów, natomiast w przypadku cygar i cygaretek nie będzie miał znaczącego wpływu na ogólny wzrost wpływów budżetowych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/113/t93809.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/oszukuja;fiskusa;na;samochodach;-;nawet;100;tys;na;aucie,127,0,658047.html) Oszukują fiskusa na samochodach - nawet 100 tys. na aucie Do Polski płynie fala dużo tańszych samochodów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t97442.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;obiecuje;wkrotce;reforma;zdrowia;i;finansow,82,0,657490.html) Rząd obiecuje: Wkrótce reforma zdrowia i finansów Rząd zamierza wprowadzić pakiet ustaw dotyczących budżetu, służby zdrowia i zmniejszenia biurokracji. - _ To typowy PR _- komentuje Janusz Piechociński z PSL.
bETsYRpe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)