Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Agata Kalińska
|

Dobrobyt jak za Gierka. "Newsweek" krytykuje politykę gospodarczą PiS

607
Podziel się:

Polska gospodarka ma się nieźle, bo PiS postawiło na konsumpcję. Ale bez inwestycji i ludzi do pracy to się może szybko skończyć - pisze "Newsweek". Okładka tygodnika stylizowana na "Trybunę Ludu" już wywołała falę komentarzy w sieci.

Dobrobyt jak za Gierka. "Newsweek" krytykuje politykę gospodarczą PiS

"Mocarstwowe plany państwa, bezpieczeństwo socjalne i propaganda sukcesu – chwilami można się poczuć jak w złotej erze Edwarda Gierka. Wtedy skończyło się bankructwem. Teraz katastrofy raczej nie będzie, ale finał może być smutny" - pisze autor okładkowego tekstu "Newsweeka".

Zobacz także: Zobacz też: Prawo i Sprawiedliwość i duże pieniądze

Przypomina, że do trwałego wzrostu gospodarczego potrzebne są wysokie nakłady na inwestycje i odpowiednia liczba rąk do pracy. I wylicza: w ubiegłym roku inwestycje firm z rodzimym kapitałem miały równowartość 11 proc. PKB, przedsiębiorstw zagranicznych – 2 proc. PKB, a sektora publicznego – 4 proc. W sumie daje to 17 proc. PKB, najmniej od wielu lat.

- Polityka gospodarcza tego rządu, prowadząca do ograniczenia inwestycji i niedoborów na rynku pracy, pcha nas w stronę niższej dynamiki PKB – mówi cytowany przez tygodnik ekonomista i były członek RPP Bogusław Grabowski.

Pełna treść artykułu będzie znana, kiedy tygodnik trafi do kiosków. Ale burza w sieci już trwa. A to za sprawą Tomasza Lisa, który wrzucił okładkę stylizowaną na "Trybunę Ludu" do sieci.

"Jak to często bywa w Pana piśmie - okładka to żenada ... Mam prośbę aby Pan nie używał symboli narodowych - Orzeł musi mieć koronę ..." - pisze jeden z komentujących.

"Najłatwiej wszystko krytykować, a może by tak coś sensownego zaproponować! Lis wietrzy upadek. Wyjątkowo ciężki dziennikarski przypadek" - pisze kolejny.

W podobnym tonie komentarze można przeczytać na twitterowym profilu polskiej edycji "Newsweeka".

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(607)
sort 2
7 lat temu
Panie Tomku,to wspaniałe porównanie! Gratuluję odwagi i życzę Panu wielu sukcesów na ukazywaniu PRAWDY nam Polakom. Pozdrawiam!
MagnaPoloniae
7 lat temu
LISek złodziej gdy brał z TVP (wziął 20 mln z zadłużanej za PO TVP) nie skomlał tak wówczas. Gdy kraj zadłużał drugi RUDY lisek na największa kwotę w historii Polski - wtedy to był rzeczywiście DOBROBYT na kredyt, a nawet gorzej UBÓSTWO na kredyt!
ja
7 lat temu
Politycy (nie tylko w Polsce) zadłużają swoje kraje. Rozdawnictwo pomaga wygrywać wybory, a zaciskanie pasa nie jest popularne. Żeby jednak zwykły obywatel żył godnie i bezpiecznie finansowo, głównie sam musi o to zadbać. Do tego potrzebna jest edukacja zawodowa i minimum edukacji finansowej, by w coś głupiego nie wdepnąć i nie trwonić pieniędzy. Słyszeliście o ksią.ż ce "Emer.ytura nie jest Ci potzerbna"? Jest o zarządzaniu pieniędzmi i budowaniu majątku pomimo ograniczonych zarobków. Przyjdzie czas, gdy trzeba będzie przejść na emeryturę i oby ten państwowy zasiłek nie był wszystkim, co mamy.
piss teraz i ...
7 lat temu
czy orzeł aby na pewno musi mieć koronę? jak długo ją miał i jak długo jej nie miał w historii, a może jeszcze krzyż albo i dwa - tylko gdzie
yfhe45
7 lat temu
LIS ABENT NIEMIECKI ZA KRATY !!!
...
Następna strona