Trwa ładowanie...
bESRPmjp
Notowania

Rząd Pis – Wszystkie wiadomości

Tarcza antyinflacyjna. "Działania rządu mają tylko zamaskować problem przed wyborami"
8
26.11.2021 11:46

INFLACJA
 / 
Tarcza antyinflacyjna. "Działania rządu mają tylko zamaskować problem przed wyborami"

Czy przedstawione w czwartek przez Mateusza Morawieckiego założenia tarczy antyinfacyjnej, rozwiążą problem drożyzny? - Za późno, za mało, zbyt kunktatorsko – tak propozycje rządu ocenia w programie "Newsroom WP" Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej. – Rządzący oferują rozwiązania, które wprowadzą na 3-5 miesięcy po to, by jedynie zamaskować problem rosnącej inflacji przed wyborami. Oto tu chodzi. My zgłaszaliśmy podobne rozwiązania, czyli obniżkę podatków i akcyzy, bo to w przypadku drożyzny jedyne narzędzia. Nasze jednak różnią się tym od rządowych, że mogłyby obniżyć cenę benzyny nie o 20-30 gr a o 1,2 zł. Tak samo jest w przypadku cen energii. Pomysł PiS obniży rachunki o 60 zł w skali trzech miesięcy, nasz mógłby obniżyć opłaty o ponad 300 zł. Mamy obawy, czy po wdrożeniu tarczy i obniżce akcyzy ceny paliwo zejdą poniżej 6 zł. Może się okazać, że to się nie uda i ta cena jedynie przestanie rosnąć. Do tego mamy porażkę związaną z polityką NBP, który zamiast walczyć o wartość złotego, wspierał politykę rządu.

Posiedzenie rządu. Zmiany w pomocy społecznej, rekompensaty dla gmin
3
19.10.2021 13:52

POSIEDZENIE RZĄDU
 / 
Posiedzenie rządu. Zmiany w pomocy społecznej, rekompensaty dla gmin

We wtorek rząd zajmie się m.in. projektami nowelizacji ustawy: o wyrobach medycznych, o pomocy społecznej oraz o cudzoziemcach. W porządku obrad jest też projekt o rekompensacie ws. gminnych dochodów utraconych w 2018 r. w związku ze zmianą zakresu opodatkowania elektrowni wiatrowych.

Komornik zlicytuje respiratory od handlarza bronią. Cena wywoławcza to 30 tys. zł za sztukę
59
23.08.2021 15:38

RESPIRATORY
 / 
Komornik zlicytuje respiratory od handlarza bronią. Cena wywoławcza to 30 tys. zł za sztukę

Pod komorniczy młotek pójdzie w sumie 418 urządzeń przejętych od firmy E&K. Ministerstwo Zdrowia dało za każde z nich po 40 tys. zł. - Skutecznie odzyskujemy należności - komentuje rzecznik resortu zdrowia.

Rząd nie przetrwa do 2023 r. Wyrzucenie Gowina gwoździem do trumny
447
22.08.2021 10:14

WCZEŚNIEJSZE WYBORY
 / 
Rząd nie przetrwa do 2023 r. Wyrzucenie Gowina gwoździem do trumny

Po wyjściu Porozumienia z rządu aż 38,5 proc. Polaków jest przekonana, że czeka nas rozwiązanie parlamentu i przedterminowe wybory. Przeciwnego zdania jest 28,6 proc. badanych.

Gut-Mostowy zostaje w rządzie. Kim jest "król Zakopanego"?
33
17.08.2021 15:26

ANDRZEJ GUT-MOSTOWY
 / 
Gut-Mostowy zostaje w rządzie. Kim jest "król Zakopanego"?

Zakopiańczyk Andrzej Gut-Mostowy pozostanie wiceministrem turystyki. We wtorek przyjął z rąk premiera Mateusza Morawieckiego urzędniczą nominację na to stanowisko. Będzie też frontmanem PiS w Zakopanem. Jedynym posłem, jakiego Zjednoczona Prawica tam ma.

bESRPmjr
Polski Nowy Ład. Jest nowy termin prezentacji programu
29
22.04.2021 6:28

RZĄD PIS
 / 
Polski Nowy Ład. Jest nowy termin prezentacji programu

W najbliższych tygodniach partia rządząca przystąpi do dużej ofensywy politycznej, której celem jest przekonanie Polaków, że wciąż ma pomysły na to, jak rozwijać kraj. Pierwszy elementem ma być prezentacja Polskiego Nowego Ładu. Ma mieć ona miejsce krótko po majówce.

Gowin zawsze na "nie"? Rzecznik rządu odpowiada
19
24.11.2020 12:20

PANDEMIA
 / 
Gowin zawsze na "nie"? Rzecznik rządu odpowiada

Wicepremier Jarosław Gowin w opozycji do rządu PiS przy wprowadzaniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa? - To zarzut o tyle nietrafny, że inaczej to w ogóle nie należałoby rozmawiać. Po sobotniej konferencji prasowej przekazaliśmy komunikat, że oto są projekty rozporządzeń i zachęcamy do zgłaszania uwag w ramach konsultacji społecznych. Były wyznaczone też daty - powiedział w programie "Money. To się liczy" Piotr Müller, rzecznik rządu. - Konsultacje polegają na tym, że pojawiają się uwagi, a rząd może modyfikować decyzje, właśnie w ramach tych konsultacji. Więc to czynienie zarzutów z prowadzenia konsultacji społecznych. Oczywiście, zmiany czasami mogą budzić wątpliwości pewnych osób, bo coś usłyszały na konferencji, a później zmieniła się decyzja. Jednak właśnie po to są konsultacje, by - w ramach dialogu z poszczególnymi branżami - zmieniać decyzje, bo rząd nie jest nieomylny. Po to słuchamy branż, by zmieniać decyzje, jeśli jest to uzasadnione - podkreślił Müller w rozmowie z money.pl.

Olga Semeniuk o protestach kobiet po wyroku TK: "krzyki pod kościołem"
410
26.10.2020 10:03

ABORCJA
 / 
Olga Semeniuk o protestach kobiet po wyroku TK: "krzyki pod kościołem"

- To nie czas i miejsce, żeby manifestować różnego rodzaju swoje poglądy. Złoty środek to nie krzyk pod kościołem, czy w samym kościele, złoty środek to debata - tak wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk skomentowała w programie "Money. To się liczy" wielotysięczne protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zdelegalizował aborcję ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu. - Pragnę przypomnieć, że przez ostatnie kilka lat z konstytucją po ulicach biegali ludzie, którzy chcieli wymusić różnego rodzaju prawa dla osób homoseksualnych (...), a gdy mówimy o prawie do życia, to te środowiska od konstytucji odchodzą. Każdy ma prawo do życia. Podważenie wyroku TK nie powinno mieć miejsca - powiedziała. Jak mówiła, dyskusja może dotyczyć tego, jak "państwo może wspomóc kobiety". Kiedy? "To rozmowa przyszłości".

Podatki na łatanie budżetu? Balcerowicz: odzywają się szkody PiS-u
12
28.09.2020 16:43

PODATKI
 / 
Podatki na łatanie budżetu? Balcerowicz: odzywają się szkody PiS-u

Rząd PiS będzie wprowadzał kolejne podatki lub para-podatki, by łatać finanse państwa i zbierać miliardy? - W skutek wcześniejszej polityki wzrósł dług publiczny i deficyt, to są trzy drogi. Obniżanie innych wydatków, podwyższanie podatków, nieważne, czy nazywa się to podatkami czy opłatami, a po trzecie - zadłużanie społeczeństwa - powiedział w programie "Newsroom WP" prof. Leszek Balcerowicz, ekonomista, były minister finansów i były prezes NBP. - Jeżeli polityka PiS-u będzie kontynuowana, jeżeli będzie się rozszerzać strefa partyjnych folwarków, obsadzanych przez pisowców i ich rodziny, a jednocześnie aparat państwa i wymiar sprawiedliwości będą potęgować ryzyko dla prywatnych przedsiębiorców, to nasza gospodarka będzie się rozwijała dużo wolniej niż w przeszłości, przez co będzie generować mniej podatków. Przypomina to historię Grecji i populistycznych rządów - podkreślił.

bESRPmjx
Budżet Polski na 2021 r., 82 mld zł deficytu. Balcerowicz: to fałszywa liczba
25
28.09.2020 15:10

POLITYKA
 / 
Budżet Polski na 2021 r., 82 mld zł deficytu. Balcerowicz: to fałszywa liczba

Projekt budżetu Polski na 2021 r. Zakładany przez rząd PiS deficyt wynosi 82 mld zł. - To fałszywa liczba, dlatego że tak zwany budżet państwa jest tylko wycinkiem całości, w której deficyt będzie przekraczać 200 mld zł. Oczywiście bezpośrednią przyczyną gwałtownego wzrostu deficytu są gospodarcze skutki pandemii, ale nie tylko. Nie możemy pozwolić, by propaganda pandemii przysłoniła szkody, jakie polityka PiS-u wyrządza wzrostowi polskiej gospodarki - powiedział w programie "Newsroom WP" prof. Leszek Balcerowicz, ekonomista, były wicepremier i minister finansów. - Z jednej strony realizuje się propagandowe, marnotrawne inwestycje, typu przekop Mierzei Wiślanej czy Centralny Port Komunikacyjny, z drugiej strony zagarnianie spółek państwowych oraz wymiaru sprawiedliwości tworzy takie ryzyko, że spadają prywatne inwestycje, a to od nich zależy rozwój Polski. Nie możemy też zapominać o tym, że obniżanie wieku emerytalnego kosztuje nas 18 mld zł każdego roku - dodał.

Janów Podlaski. Stadnina chyli się ku upadkowi
446
12.05.2020 10:04

KONIE ARABSKIE
 / 
Janów Podlaski. Stadnina chyli się ku upadkowi

Z cenionej na świecie stadniny przynoszącej zyski, Janów Podlaski zamienił się szorujący po dnie, źle zarządzany ośrodek. Tymczasem prokuratura od lat przeciąga śledztwo w sprawie rzekomych nieprawidłowości za czasów prezesury człowieka, dzięki któremu stadnina święciła triumfy.

Jacek Sasin rośnie w siłę. Wyprzedził premiera i prezydenta, rozbawił ambasador USA
201
27.01.2020 18:15

SPÓŁKI SKARBU PAŃSTWA
 / 
Jacek Sasin rośnie w siłę. Wyprzedził premiera i prezydenta, rozbawił ambasador USA

Jacek Sasin rośnie w siłę. Jako przedstawiciel rządu pojawił się w szwajcarskim Davos podczas tegorocznego Światowego Forum Ekonomicznego. W kwestiach gospodarczych używa języka niemal identycznego jak Mateusz Morawiecki, z czasów gdy ten dopiero budował swoją pozycję. Teraz to Sasin skupi władzę nad armią niemal 200 spółek.

Woj. warszawskie. Rabiej: Pomysł na odbicie Warszawy i rozbiór Mazowsza
202
19.12.2019 10:51

WARSZAWA
 / 
Woj. warszawskie. Rabiej: Pomysł na odbicie Warszawy i rozbiór Mazowsza

PiS konkretyzuje pomysł utworzenia woj. warszawskiego i oddzielenia go od woj. mazowieckiego. - To jest kolejna odsłona starej płyty, którą PiS odgrzewa co kilka lat. Boli ich to, że w Warszawie nie rządzą, że stolica jest dobrze zarządzana. Szukają wszelkich sposobów, by to zniszczyć. To nie jest dobry pomysł - powiedział w programie "Money. To się Liczy" Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy. Jak dodał, to tylko i wyłącznie pomysł polityczny. - Pomysł na odbicie Warszawy i dokonanie rozbioru miasta i całego Mazowsza - podkreślił.

bESRPmjy
Afera Banasia. Balcerowicz: tylko wyborcy mogą coś w tej sprawie zmienić
6
16.12.2019 10:29

PIS
 / 
Afera Banasia. Balcerowicz: tylko wyborcy mogą coś w tej sprawie zmienić

- W sprawie Banasia mamy do czynienia z kompromitacją lub kompromitującą premedytacją PiS-u, na którego czele stoi Jarosław Kaczyński – powiedział w programie „Money. To się liczy” Leszek Balcerowicz. – Są dwa warianty i każdy zły. Okazało się wybrano człowieka, który nie przeszedł niezbędnej kontroli CBA. Jedyną siłą, która może coś zmienić ws. Banasia są wyborcy. Gdyby się to działo w jakimkolwiek kraju Zachodu, byłyby masowe protesty. Po ujawnieniu takiego kompromitującego faktu czołówka rządu podałaby się do dymisji. To pokazuje dystans, jaki dzieli rząd PiS od rządów w pełni demokratycznych.

NA ŻYWO: Expose premiera Mateusza Morawieckiego, czyli czas na nowe obietnice. Czym zaskoczy Morawiecki?
41
19.11.2019 9:57

GOSPODARKA
 / 
NA ŻYWO: Expose premiera Mateusza Morawieckiego, czyli czas na nowe obietnice. Czym zaskoczy Morawiecki?

Nowy rząd, nowe otwarcie, nowe obietnice, nowe expose. Premier Mateusz Morawiecki od godziny 10 przedstawia w Sejmie swój pomysł na kolejne cztery lata rządów. Gospodarka i ekologia - to mają być kluczowe tematy wystąpienia premiera Morawieckiego.

Wadim Tyszkiewicz ostro podsumowuje rządy PiS
109
13.11.2019 16:56

RZĄD PIS
 / 
Wadim Tyszkiewicz ostro podsumowuje rządy PiS

- Cztery lata rządów PiS pokazały, że można próbować korumpować każdego. Ze mną nie próbowano, ja mam tak jasne poglądy. Życie jest jedno i honor jest jeden - mówił w programie "Money. To się liczy" były prezydent Nowej Soli i senator niezależny Wadim Tyszkiewicz. - Uważam, że ostatnie cztery lata rządów są latami złymi dla Polski. Można było lepiej wykorzystać boom gospodarczy - przekonywał polityk.

Nowy rząd PiS. Ekonomiści dla money.pl: "pojawiły się konflikty, potrzebne były zmiany"
162
08.11.2019 21:33

POLITYKA
 / 
Nowy rząd PiS. Ekonomiści dla money.pl: "pojawiły się konflikty, potrzebne były zmiany"

Jest nowy rząd PiS, nie ma zaskoczeń. To "rząd kontynuacji dobrej zmiany", więc wielu ministrów utrzymało stanowiska. Nie brakuje jednak nowych nazwisk w kluczowych resortach. Zdaniem ekonomistów, przywrócenie resortu skarbu pokazuje, że nad spółkami Skarbu Państwa konieczne było odzyskanie kontroli.

"Podnoszenia podatków dla Kowalskiego nie będzie". Tadeusz Kościński składa deklarację w money.pl
403
08.11.2019 21:02

GOSPODARKA
 / 
"Podnoszenia podatków dla Kowalskiego nie będzie". Tadeusz Kościński składa deklarację w money.pl

Zmian w podatkach dla Polaków nie będzie - deklaruje w rozmowie z money.pl Tadeusz Kościński, który ma być nowym ministrem finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego. Szef resortu finansów jest natomiast m.in. za wprowadzeniem podatku handlowego i dalszym uszczelnianiem VAT oraz cyfryzacją skarbówki.