Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rząd szykuje dodatek dla emerytów. Jeszcze przed wyborami

Rząd szykuje dodatek dla emerytów. Jeszcze przed wyborami

Fot. EAST NEWS

Trzynasta emerytura, dodatkowe 100-500 zł do świadczenia albo zwolnienie z podatku dochodowego - rząd PiS planuje wsparcie seniorów jednym z tych benefitów.

Takie są ustalenia czwartkowej "Gazety Wyborczej". Jak czytamy, projekt ustawy w tej sprawie ma być przegłosowany tuż przed wyborami, a pieniądze mają trafić do seniorów przed Bożym Narodzeniem.

Gazeta przypomina, że dwa tygodnie temu "ruch, który poprawi sytuację materialną seniorów" zapowiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. I dodaje, że część pomysłów PiS przejęło od opozycji.

Trzynastą emeryturę postulowała bowiem w ubiegłym roku PO, a zwolnienie z podatku dochodowego - PSL.

Zobacz też: Lepiej być emerytem, niż emerytką. Wyjaśniamy skąd różnice w świadczeniach

Ponieważ wypłacenie każdemu trzynastej pensji to dla budżetu koszt około 14 mld zł, bardziej prawdopodobne zdaniem gazety jest to, że PiS wypłaci jednorazowo po 100-500 zł dodatku. I to nie wiadomo, czy każdemu emerytowi, czy tylko tym najbiedniejszym. W tym drugim wariancie koszt to 1-4 mld zł.

"Wyborcza" zastanawia się, jak rząd wytłumaczy takie świadczenie, skoro odmówił ostatnio 500 zł osobom niepełnosprawnym. Był to jeden z głównych postulatów protestujących przez 40 dni w Sejmie niepełnosprawnych i ich opiekunów, którego jednak nie udało się wywalczyć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
Realista
2018-09-11 09:40
Zawsze tylko "najbiedniejszym" , a w 80% przypadku oznacza to najleniwszym
jan905
2018-09-08 07:28
to wszystko palcem po wodzie pisane emeryci będą cieszyć się jak nie wiem co
egi
2018-08-08 01:10
nie opłacało się pracować i płacić podatków. Sąsiad nigdy oficjalnie nie pracował, stroił instrumenty i celebryci się cieszyli, on też. W wieku 60 lat zachorował, stracił wzrok i ma wyłącznie pretensje, ale mieszka w domu komunalnym (dwa pokoje) za które płacą podatnicy, on coś tam dostaje, dwa razy w tygodniu przychodzi ktoś z opieki, aby pomóc doraźnie. Codziennie dostarczane są mu posiłki. I pewnie teraz dostanie podwyższę, bo jest biedny. A może niech wyjmie z własnej skarpety!
Pokaż wszystkie komentarze (450)