Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd szykuje dodatek dla emerytów. Jeszcze przed wyborami

Trzynasta emerytura, dodatkowe 100-500 zł do świadczenia albo zwolnienie z podatku dochodowego - rząd PiS planuje wsparcie seniorów jednym z tych benefitów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)

Takie są ustalenia czwartkowej "Gazety Wyborczej". Jak czytamy, projekt ustawy w tej sprawie ma być przegłosowany tuż przed wyborami, a pieniądze mają trafić do seniorów przed Bożym Narodzeniem.

Gazeta przypomina, że dwa tygodnie temu "ruch, który poprawi sytuację materialną seniorów" zapowiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. I dodaje, że część pomysłów PiS przejęło od opozycji.

Trzynastą emeryturę postulowała bowiem w ubiegłym roku PO, a zwolnienie z podatku dochodowego - PSL.

Zobacz też: Lepiej być emerytem, niż emerytką. Wyjaśniamy skąd różnice w świadczeniach

Ponieważ wypłacenie każdemu trzynastej pensji to dla budżetu koszt około 14 mld zł, bardziej prawdopodobne zdaniem gazety jest to, że PiS wypłaci jednorazowo po 100-500 zł dodatku. I to nie wiadomo, czy każdemu emerytowi, czy tylko tym najbiedniejszym. W tym drugim wariancie koszt to 1-4 mld zł.

"Wyborcza" zastanawia się, jak rząd wytłumaczy takie świadczenie, skoro odmówił ostatnio 500 zł osobom niepełnosprawnym. Był to jeden z głównych postulatów protestujących przez 40 dni w Sejmie niepełnosprawnych i ich opiekunów, którego jednak nie udało się wywalczyć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: dodatki dla emerytów, emerytury, wiadomości, gospodarka, porady, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-06-2018

2stan13Jedynym dobrym dla płacących wszelkie podatki obywateli jest WYSOKA KWOTA WOLNA OD PODATKU, tak by renciści, emeryci i Ci najniżej zarabiający nie … Czytaj całość

07-06-2018

GościuCo z tego że dadzą 100, 200, 300, 400 czy 500 jak zabiorą nam 1000!! Niech se wsadzą te obietnice w d...pe

07-06-2018

AldaCiężko pracujący w PRL-u mają groszowe emerytury. Np. pielęgniarki i nauczycielki Wtedy nauczyciele pracowali dużo więcej: lekcje 26 tygodniowo + … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (453)