Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zapomniana fabryka na Dolnym Śląsku. Koreańczycy postawią ją na nogi

15
Podziel się

Pracownicy chojnowskiego Dolzametu doczekali lepszych czasów.

Zapomniana fabryka na Dolnym Śląsku. Koreańczycy postawią ją na nogi
(Piotr Jedzura/REPORTER)
bEqjHLEB

Od 1946 roku produkowali niemal wszystkie typu łańcuchów, jednak w ostatnich latach ich firma wiele razy stawała na progu bankructwa. W końcu pracownicy chojnowskiego Dolzametu doczekali lepszych czasów - pojawił się przedsiębiorca, który chce rozbudować zakład.

Dziś chojnowska fabryka zatrudnia zaledwie 50 osób i ma kiepską opinię wśród pracowników. Jednak potencjał, jaki drzemie w niegdyś największym zakładzie w tym mieście, dostrzegli inwestorzy z Korei Południowej.

Zadeklarowali, że w nowy park maszynowy, remonty i szkolenia zainwestują 175 milionów złotych. Docelowo mają stworzyć 320 miejsc pracy.

bEqjHLED

W zamian za to spółka BMC Poland liczy na zwolnienie z podatku od nieruchomości. Radni już przyjęli stosowną uchwałę.

bEqjHLFe
wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
KOMENTARZE
(15)
Marta
5 lata temu
Odszczekasztowokopachwalczączruskimi
#Wolnosc
5 lata temu
Polskiemu przedsiebiorcy dowalic na maxa a innemu dac za darmo. Polska goscinnosc
poll
5 lata temu
Gdyby PO i PSL przez 8 lat rządów chciało odbudować polską gospodarkę to dzisiaj było by zdecydowanie lepiej a tak to były osmiorniczki,Amber Gold ,pseudo reprywatyzacja, kradzież pieniędzy ze SKOK, inne to mógłbym pisać cały dzień o stratach dla polaków miliardy złotych wyparowalo z budżetu. Dlatego tylko PIS dla polski a PO zdelegalizowac i oszostow osadzic...
bEqjHLFf
gosc
5 lata temu
zadaniem "Polskich" rządów po 1989 roku jest zrobić z Polski rynek zbytu dla odpadów z USA (GMO) i UE.. a teraz jeszcze zrobić z Polaków mięso armatnie do wojny z Rosja! a Polak to pokornie łyka jak pelikan.. bo tak mówi TV i ksiądz z ambony :) no i Polak zamiast pomyśleć przy glosowaniu to woli sobie pooglądać przy piwku jak Lewy kopie piłkę..
gosc
5 lata temu
zadaniem "Polskich" rządów po 1989 roku jest zrobić z Polski rynek zbytu dla odpadów z USA (GMO) i UE.. a teraz jeszcze zrobić z Polaków mięso armatnie do wojny z Rosja! a Polak to pokornie łyka jak pelikan.. bo tak mówi TV i ksiądz z ambony :)