Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zapomniana fabryka na Dolnym Śląsku. Koreańczycy postawią ją na nogi

15
Podziel się:

Pracownicy chojnowskiego Dolzametu doczekali lepszych czasów.

Zapomniana fabryka na Dolnym Śląsku. Koreańczycy postawią ją na nogi
(Piotr Jedzura/REPORTER)

Od 1946 roku produkowali niemal wszystkie typu łańcuchów, jednak w ostatnich latach ich firma wiele razy stawała na progu bankructwa. W końcu pracownicy chojnowskiego Dolzametu doczekali lepszych czasów - pojawił się przedsiębiorca, który chce rozbudować zakład.

Dziś chojnowska fabryka zatrudnia zaledwie 50 osób i ma kiepską opinię wśród pracowników. Jednak potencjał, jaki drzemie w niegdyś największym zakładzie w tym mieście, dostrzegli inwestorzy z Korei Południowej.

Zadeklarowali, że w nowy park maszynowy, remonty i szkolenia zainwestują 175 milionów złotych. Docelowo mają stworzyć 320 miejsc pracy.

W zamian za to spółka BMC Poland liczy na zwolnienie z podatku od nieruchomości. Radni już przyjęli stosowną uchwałę.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
Marta
6 lat temu
Odszczekasztowokopachwalczączruskimi
#Wolnosc
6 lat temu
Polskiemu przedsiebiorcy dowalic na maxa a innemu dac za darmo. Polska goscinnosc
poll
6 lat temu
Gdyby PO i PSL przez 8 lat rządów chciało odbudować polską gospodarkę to dzisiaj było by zdecydowanie lepiej a tak to były osmiorniczki,Amber Gold ,pseudo reprywatyzacja, kradzież pieniędzy ze SKOK, inne to mógłbym pisać cały dzień o stratach dla polaków miliardy złotych wyparowalo z budżetu. Dlatego tylko PIS dla polski a PO zdelegalizowac i oszostow osadzic...
gosc
6 lat temu
zadaniem "Polskich" rządów po 1989 roku jest zrobić z Polski rynek zbytu dla odpadów z USA (GMO) i UE.. a teraz jeszcze zrobić z Polaków mięso armatnie do wojny z Rosja! a Polak to pokornie łyka jak pelikan.. bo tak mówi TV i ksiądz z ambony :) no i Polak zamiast pomyśleć przy glosowaniu to woli sobie pooglądać przy piwku jak Lewy kopie piłkę..
gosc
6 lat temu
zadaniem "Polskich" rządów po 1989 roku jest zrobić z Polski rynek zbytu dla odpadów z USA (GMO) i UE.. a teraz jeszcze zrobić z Polaków mięso armatnie do wojny z Rosja! a Polak to pokornie łyka jak pelikan.. bo tak mówi TV i ksiądz z ambony :)