Notowania

nieruchomości
01.11.2018 09:09

Dom w cenie używanego samochodu. Prawdziwe wydatki zaczną się zaraz po zakupie

Komu niestraszny generalny remont, pośród tysięcy ofert sprzedaży domów może znaleźć propozycję za mniej niż 100 000 zł. Prawdziwe wydatki zaczną się jednak dopiero po podpisaniu aktu notarialnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
Ten dom można kupić za mniej niż 100 tys. zł

W obliczu rosnących kosztów właściwie wszystkiego, co składa się na ostateczną cenę domu – działek, materiałów budowlanych, robocizny – posiadanie czegoś swojego dla ogromnej liczby rodzin pozostaje wyłącznie w sferze marzeń. Nie bez szans na własny dom jest jednak ten, kto nie boi się zakasać rękawów i kupić stary dom do remontu. W ofercie agencji obrotu nieruchomości Metrohouse znajdują się domy, które można kupić w cenie dobrego używanego samochodu.

Brzmi kusząco, ale jest haczyk: wspomniany remont to coś więcej niż wymiana nieszczelnych okien i malowanie. Chodzi o generalny remont i przywrócenie zdewastowanym budynkom funkcji mieszkalnej.

Nie da się ukryć, że wymaga to nie tylko wniesienia ogromnych pieniędzy, ale też posiadania wielkich pokładów cierpliwości. Jako że są jednak ludzie, którym marzy się zamieszkanie w stuletnim domu "z duszą", ale zrobionym "po swojemu" i niestraszne im trudy remontu, poniżej przegląd kilku ofert.

Czy warto inwestować w mieszkanie w kamienicy. Ekspertki komentują

Cisza na Roztoczu

Zacznijmy od najtańszej oferty w bazie Metrohouse. Jest to biały przedwojenny domek we wsi Roztoka w województwie lubelskim, który można kupić już za 47 000 zł. Jest to niecodzienna nieruchomość, wyglądająca jak zabytek z muzeum wsi lubelskiej – ale z elementami nowoczesności, gdyż ma podłączone media. Nabywca w cenie otrzymuje także 0,29 ha działkę. Może to być idealne miejsce na spędzenie wakacji lub stworzenie gospodarstwa agroturystycznego.

Drożej, bo za 49 000 zł, ale za to na Mazurach, przy utwardzonej drodze, można nabyć 75-metrowy dom na działce o wielkości 566 m kw. Dom jest do generalnego remontu, jednak wielkim plusem jest lokalizacja - centrum wsi, leżącej w samym sercu krainy tysiąca jezior. Kto pragnie mieć swoje nowe miejsce bliżej Warszawy, za 70 000 zł może kupić dom we wsi Śmiary Kolonia niedaleko Siedlec, na działce o wielkości 0,3 ha, zbudowany jest z bali sosnowych. Do posesji doprowadzony jest prąd, dom ma 70 m kw.

W ofercie Metrohouse znajduje się również trzypokojowy murowany dom na działce o powierzchni 2000 m kw. w Jankowie niedaleko Olsztyna. Również w województwie warmińsko-mazurskim znajdziemy częściowo wyremontowany (gładzie gipsowe, panele, terakota), ocieplony dom, posiadający nowe instalacje, a przede wszystkim znajdujący się w bliskiej odległości od jeziora.

Ładne otoczenie to niestety tylko jeden aspekt

Z analizy bazy ofert Metrohouse wynika, że najwięcej domów w cenie poniżej 60 000 zł znajdziemy w województwie warmińsko-mazurskim. Atuty krajobrazowe nie mogą jednak przesłonić całkowitych nakładów inwestycyjnych obecnych przy zakupie takich nieruchomości. Jak podkreśla analityk firmy, wszystkie wspomniane oferty wymagają remontów. Przy wielu ofertach koszty remontowe mogą być dość znaczące z uwagi na zastosowane przy budowie przestarzałe technologie oraz ograniczoną podaż ekip remontowych, które będą potrafiły przywrócić pierwotny charakter przedwojennym chatom. Dla pasjonatów takich nieruchomości nie powinno to stanowić problemu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: nieruchomości, dom na wsi, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-11-2018

0o9i8udom nalezy zbudowac samemu, nie kupowac of innych, takie domy maja ich energie, ich problem, dramaty I wszystkie niskie energie ktore potam nowy … Czytaj całość

01-11-2018

roofoPrzeszkoda nie jest remont lecz gllupota biurokratyczna . Problemy pietrza politycy i urzednicy dla ktorych namnozono miliony bezsensownych stolkow … Czytaj całość

01-11-2018

RrPISiowy leming nie potrafi wkręcić żarówki stad takie ceny domów używanych. Niejednokrotnie tańszych i lepszych od deweloblyskotek same platynowe, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (56)