Notowania

Trump uderza w Amazona. Oskarża firmę o niszczenie miejsc pracy w USA

Prezydent USA skrytykował w środę serwis Amazon.com. Swój wpis na Twitterze poświęcił głównie podatkom. Trump oskarżył też globalnego sprzedawcę detalicznego o niszczenie miejsc pracy w USA. Po tym komentarzu akcje spółki zaczęły tracić na wartości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REUTERS)
Donald Trump nie pierwszy raz atakuje amerykańskiego giganta sprzedaży internetowej

Prezydent USA skrytykował w środę serwis Amazon.com. We wpisie na Twitterze Donald Trump oskarżył globalnego sprzedawcę detalicznego o niszczenie miejsc pracy w USA. Po tym komentarzu akcje spółki zaczęły tracić na wartości.

"Amazon szkodzi płacącym podatki sprzedawcom detalicznym. Wiele miast i regionów w całych Stanach Zjednoczonych cierpi z tego powodu - przepada wiele miejsc pracy” - napisał Trump. Jak zauważa agencja Reuters, krytyka ze strony Trumpa błyskawicznie odbiła się na notowaniach giełdowych Amazona, które poszły w dół.

W odpowiedzi na tweeta Trumpa Amazon poinformował, że tworzy ponad 50 tys. miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych. Zapewnił też, że płaci podatki w Waszyngtonie i 45 innych stanach, w których działają oddziały firmy.

Korea Północna grzmi: Trump to starzec bez rozumu

Nie jest to pierwszy atak Trumpa na spółkę Jeffa Bezosa. Bezos jest bowiem właścicielem dziennika "Washington Post", który mocno krytykował kandydaturę obecnego prezydenta USA podczas kampanii wyborczej.

W maju ubiegłego roku Trump oskarżył Amazona o to, że właśnie dzięki "Washington Post" nie płaci podatków. Na antenie Fox News polityk grzmiał, że za pomocą tej wpływowej gazety Bezos wywiera presję na członkach Kongresu, by ci nakładali na firmę Amazon jak najmniejsze podatki.

Tagi: Donald Trump, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-08-2017

jajkoco mnie obchodxi firma ktora sprzedaje jajka slowami typu wielka szansa dla polskich producentów jak nie polskich to innych co za różnica dla mnie … Czytaj całość

17-08-2017

mAmazon dostal 20 mln zniżki podatkowej za to ze otwozyl kilka fabryk w Illinois... wiem bo budowałem jedna z nich

17-08-2017

OstryWidocznie coreczka otwarla krotkie na Amazona.

Rozwiń komentarze (6)