Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Monika Szafrańska
|

Donald Trump planuje wypowiedzenie umowy handlowej z Koreą Płd.

13
Podziel się

Prezydent USA Donald Trump polecił swej administracji przygotować wyjście z umowy o wolnym handlu z Koreą Południową - poinformował w sobotę dziennik "Washington Post".

Prezydent USA Donald Trump
Prezydent USA Donald Trump (PAP/EPA/SHAWN THEW)
bDmDKAAB

Prezydent USA Donald Trump polecił swej administracji przygotować wyjście z umowy o wolnym handlu z Koreą Południową - poinformował dziennik "Washington Post".

W sobotę, podczas wizyty w Houston w Teksasie, Trump powiedział jedynie, że w przyszłym tygodniu będzie rozmawiał ze swoimi doradcami o przyszłości umowy handlowej z Koreą Południową, kraju, który jest kluczowym sojusznikiem USA w Azji.

Według "Washington Post" przeciwni wyjściu USA z tego porozumienia, w czasie gwałtowanie rosnącego napięcia na Półwyspie Koreańskim, są doradca prezydenta ds. bezpieczeństwa narodowego H.R. McMaster i szef Pentagonu James Mattis. Nie wykluczone, jak pisze gazeta, że ostatecznie Trump zdecyduje się na renegocjowanie obowiązującej od 2012 roku umowy.

bDmDKAAD
Zobacz także: Politycy PiS o wizach do USA dla Polaków. Zobacz wideo:

Już wcześniej Trump groził wycofaniem USA z tej - jak określał - "nierównej umowy", wskazując na bardzo wysoki deficyt w handlu z Koreą Południową.

Po koniec sierpnia amerykański prezydent ponownie zagroził wyjściem USA z układu NAFTA.

20 sierpnia zakończyła się pierwsza runda negocjacji zmian w układzie o wolnym handlu NAFTA, która ujawniła poważne różnice zdań pomiędzy sygnatariuszami układu - USA, Kanadą i Meksykiem.

bDmDKAAJ

Donald Trump podczas kampanii wyborczej nazwał układ NAFTA "najgorszym porozumieniem w historii świata" i obiecał wycofanie się USA z tego układu. Jednak po objęciu urzędu prezydenta zmienił zdanie. Zamiast zerwania układu, który przyczynił się do stworzenia największej strefy wolnego handlu na świecie, Trump zgodził się na jego renegocjowanie.

bDmDKABe
wiadomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(13)
CZESIO
3 lata temu
do dymisji , jesteś Szydło wydmuszką Kaczyńskiego ............... a nie premierem. Być premierem trzeba mieć wiedze, charyzmę, umieć negocjować a ty co masz ????
toream
3 lata temu
Jeżeli już jesteście tacy lewaccy, weźcie przykład z Grzesiuka. Boso, ale w ostrogach. On nie był sługusem, przemyślcie to.
Gość
3 lata temu
Pewno umrę a wiz nie będzie. Niech kolejne rządy przestaną ośmieszać się skamlaniem o zniesienie wiz bo jest to dla nas upokarzające. Groźna mina beci tu nic nie pomoże. Należałoby natomiast wprowadzić wizy dla "przyjaciół" amerykanów z dokładnie takimi samymi warunkami.
bDmDKABf
ryt
3 lata temu
najpierw przestrzegać własne ustawy a potem można cos mowić o innych-to co robicie to wo la o pomste tylko nie do kleru
fly
3 lata temu
przestańcie skomleć o te wizy- trzeba wprowadzić wizy dla USA -proste