Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
09.08.2005 16:10

Donald Tusk o polskiej polityce wschodniej

Podziel się
Dodaj komentarz

Donald Tusk powiedział, że polska polityka wschodnia powinna być: europejska, jednolita i aktywna. Na konferencji prasowej w Pułtusku szef Platformy Obywatelskiej tłumaczył, że priorytetem powinno być stworzenie wspólnej polityki wschodniej Unii Europejskiej, w tym przede wszystkim ujednolicenie polskiej i niemieckiej polityki wobec państw leżących na wschód od Unii Europejskiej. Dodał, że będzie o tym rozmawiał w Polsce 16 sierpnia z szefową niemieckich chadeków Angelą Merkel.

Donald Tusk podkreślił również, że partie polityczne w Polsce powinny mówić jednym głosem w sprawach dotyczących polityki wschodniej.

Donald Tusk skrytykował też obecne władze za milczenie i pasywność wobec wydarzeń na Białorusi i w Rosji. Jego zdaniem polskie władze nie zdają egzaminu podczas sytuacji kryzysowych.

Donald Tusk chciałby również, aby w sprawie priorytetów polskiej polityki wschodniej spotkali się w sierpniu liderzy największych polskich partii. Szef Platformy zapowiedział też, że poprosi byłego szefa MSZ Władysława Bartoszewskiego, aby był gospodarzem tego spotkania.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz