Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Donald Tusk ostro o wydarzeniach na Ukrainie: To wojna!

0
Podziel się:

Czy jest jeszcze miejsce na inicjatywy dyplomatyczne? Premier odpowiada.

Donald Tusk ostro o wydarzeniach na Ukrainie: To wojna!
(Rafal Oleksiewicz/REPORTER)
bEDgZenF

Premier jest zdania, że jest to wojna nietypowa, ponieważ nie została wprost wypowiedziana. Szef rządu podczas briefingu przyznał, że dyplomatyczne działania Zachodu nie przynoszą pożądanych rezultatów, a na Ukrainie wciąż dochodzi do eskalacji napięcia.

Aktualizacja 12:23

- _ Czy jest jeszcze miejsce na inicjatywy dyplomatyczne? Powoli wszyscy tracimy nadzieję. Kiedy ofiary liczą dziesiątki i kiedy zestrzeliwuje się śmigłowce, używa broni rakietowej, i to wszystko robią tak zwani separatyści, no to widzimy, że tak naprawdę mamy do czynienia z konfrontacją zbrojną, organizowaną nie przez demonstrantów, tylko przez państwo. W tym przypadku przez Rosję _ - stwierdził premier.

bEDgZenH

Posłuchaj wypowiedzi premiera:

Źródło: IAR

Donald Tusk dodał, że konieczna jest polityczna mobilizacja Unii, USA i Kanady. Premier odniósł się także do głosów płynących z Zachodu, aby Władimir Putin zaangażował się w rozwiązanie konfliktu na Ukrainie. Donald Tusk apele te nazwał niefortunnymi. - _ Prawdziwym przemyślanym apelem do Putina byłby, żeby przestał się angażować w sytuację na Ukrainie _ - mówił.

_ - Każdy, kto ma rzeczywiste pojęcie o tym, co się dzieje dzisiaj na Ukrainie i nie jest poddany paraliżowi strachu, powinien wyraźnie, otwarcie powiedzieć, że dzisiaj problemem Ukrainy i całej tej części świata jest zaangażowanie prezydenta Putina, a nie brak zaangażowania _ - dodał.

bEDgZenN

Czytaj więcej w Money.pl

bEDgZeoi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)