Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Donald Tusk: rozbudowa dróg lokalnych to komunikacja i miejsca pracy

0
Podziel się:

Donald Tusk ujawnił, co będzie decydowało o tym, które gminy dostaną pieniądze.

Donald Tusk: rozbudowa dróg lokalnych to komunikacja i miejsca pracy
(Rafal Oleksiewicz/REPORTER)

Premier pytany o finansowanie remontów dróg lokalnych przypomniał, że m.in. dlatego podjęto decyzję, by sięgnąć po pieniądze wypracowywane przez Lasy Państwowe. - Zrobiliśmy to po to, by zainwestować wielokrotnie więcej, niż planowaliśmy w odbudowę i budowę dróg lokalnych - tłumaczył.

Podkreślił, że w latach 2014 i 2015 przeznaczonych zostanie na drogi lokalne o 700 mln zł więcej. Zaznaczył, że ważne jest też przygotowanie projektów tych remontów przez władze lokalne. _ - Będziemy respektować przede wszystkim wskazania i stopień przygotowania miejscowych środowisk. To one będą decydowały o tym, na które drogi w pierwszej kolejności te pieniądze pójdą _ - wyjaśnił Donald Tusk.

Tusk powtórzył też, że rząd chce konstytucyjnych gwarancji ochrony dla Lasów Państwowych - także przed prywatyzacją. _ - Lasy państwowe muszą być majątkiem narodowym i muszą być do dyspozycji każdego człowieka. Dlatego będziemy taką zmianę w konstytucji niedługo proponować i mam nadzieję, że znajdziemy wsparcie ze strony wszystkich sił _ - zapowiedział.

Poparcie dla zapowiadanego przez PO i PSL projektu zmian w konstytucji dot. Lasów Państwowych zadeklarowały w lutym SLD i Twój Ruch. SP też jest za, ale postawiło warunki. Zdaniem PiS zmiana w kształcie proponowanym przez PO i PSL nie daje gwarancji, że do prywatyzacji Lasów nie dojdzie.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)