Notowania

Dopłaty do rachunków za prąd. Ministerstwo rozważa ograniczenie w czasie

Dziennikarze RMF FM ustalili nieoficjalnie, że Ministerstwo Energii zaproponuje dopłaty za prąd na czas nie dłuższy niż dwa lata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa/East News)
Podwyżki cen prądu w przyszłym roku są właściwie przesądzone

Minister energii zapewniał, żerząd zrekompensuje użytkownikom wzrost cen energii, który w przyszłym roku wydaje się nie do uniknięcia. Szczegóły dopłat nie zostały jeszcze przedstawione, ale prawdopodobnie będą one obowiązywały przez określony czas.

Ograniczenie jest uzasadnione przede wszystkim kwestiami finansowymi. Dopłaty wynieść mogą kilka miliardów złotych, więc trudno zakładać, by Ministerstwo Finansów było skłonne brać takie zobowiązanie na czas nieoznaczony.

Będzie drożej. Podwyżki cen prądu przełożą się na kolejne

Ponadto szefostwo Ministerstwa Energii jest przekonane, że tenskok cen prądu jest chwilowy i za jakiś czas one spadną. Zniknie wtedy konieczność wypłacania rekompensaty.

- To ma być mechanizm łagodzący ten chwilowy szok. Z naszych analiz wynika, że ceny uprawnień do emisji CO2 powinny spaść – powiedział w rozmowie z RMF FM jeden z wiceministrów.

Kolejny problem to prawo unijne. Bruksela mogłaby uznać stałe dopłaty za pomoc publiczną dla koncernów energetycznych i cały mechanizm mógłby zostać zablokowany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: ceny prądu, dopłaty, rekompensata, cena prądu, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-11-2018

myszaPiS ściemnia kolejny raz. Dopłaty będą, ale z publicznych czyli naszych pieniędzy, czyli sami za podwyżkę cen prądu zapłacimy. Dojna zmiana trwa !!!

26-11-2018

airamDopłaty do rachunków za prąd to kpina z Polaków. A może tak dopłaty do codziennych zakupów czyli chleba, masła, mleka, mięsa czy wędlin. to co nam … Czytaj całość

26-11-2018

loloA może by tak kartki na prąd?

Rozwiń komentarze (192)