Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Madejski
|

Rachunek za prąd z dopłatą. Jest zapowiedź ministra energii

497
Podziel się:

Rekompensaty z tytuły wzrostu cen energii dostaną wszystkie gospodarstwa domowe - zapowiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. Mają być niezależne od dochodów.

Ceny prądu trzeba rekompensować, bo są "niesłusznie" takie wysokie, uważa minister energii
Ceny prądu trzeba rekompensować, bo są "niesłusznie" takie wysokie, uważa minister energii (Przemysław Piątkowski)

Początkowo planowano objęcie rekompensatami tylko te mniej zamożne gospodarstwa, przyznał Tchórzewski. - Jednak koszt administracyjny określenia tej grupy odbiorców okazał się na tyle wysoki, że z tego pomysłu zrezygnowano - dodał.

Jak zapewnia szef resortu energii, dla odbiorcy niewiele się zmieni, a rozliczeniem mają się zająć sami dostawcy energii. - Rachunek się nie zmieni, odbiorca dostanie taki sam rachunek, zapłaci tyle samo - powiedział minister. Zapowiedział też, że powstanie specjalny fundusz, z którego rozliczane będą rekompensaty.

Zobacz także: Ceny prądu porażą firmy. Zapłacić mogą wszyscy. Zobacz wideo:

Krzysztof Tchórzewski wyjaśnił, że ceny prądu trzeba rekompensować, bo są... "niesłuszne". - Są niepodyktowane żadnymi uwarunkowaniami zewnętrznymi, a jedynie wzrostem kosztów emisji CO2 - mówił Krzysztof Tchórzewski.

- Z szacunków które znam, ceny paliwa na 2019 r. w polskiej energetyce nie mają większego wpływu na wzrost cen energii - zaznaczył.

Na giełdach towarowych ceny prądu skoczyły o niemal 50 proc. w stosunku do zeszłego roku. Drożeje też węgiel, a nasz system energetyczny jest w 72 proc. oparty właśnie na nim. Tymczasem do Urzędu Regulacji Energetyki wpływają wnioski o zgody na nowe cenniki na przyszły rok. Państwowe spółki chciałyby podnieść ceny dla odbiorców indywidualnych nawet o 30 proc.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(497)
Gabriel
6 lat temu
Rekompensata wzrostu cen energii Pana Min,. Trzórzewskiego obejmująca tylko 2019r. jest oznacza, że w następnych latach zostanie wchłonięta przez ceny i pokryta będzie przez odbiorców prądu. Jednak to może dotyczyć już okresu po ewentualnej przegranej przez PIS.
Gabriel
6 lat temu
Wczorajsza propozycja Pana Min. Tchórzewskiego o rekompensacie wzrostu cen energii w 2019r. to pułapka dla nowej partii która może wygrać wybory w 2019r. po przegranej ewentualnie PIS. Rekompensata w 2019r. o późnierj się się martwi nowy " władca "Polski ? Przyznać należy, że ciekawa zagrywka.
barbara
6 lat temu
Mam ogrzewanie na prąd a i tak mam bardzo zimno . Jak podrożeje pochłonie cała moją emeryturę. Więc co? kupić zwykły piec i palić śmieci???? większość tak zrobi. Szlag trafi cała ekologię!!!!!
Jakne
6 lat temu
Trzeba instalować LEDy, Smart Home i panele fotowoltaiczne. Inaczej rachunki będą rosły i rosły.
Czas na polex...
6 lat temu
Z ue czerpią korzyści ludzie ze wsi a zmiast czeka tragedia ale zmiakow nie zabraknie
...
Następna strona