Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rachunek za prąd z dopłatą. Jest zapowiedź ministra energii

Rekompensaty z tytuły wzrostu cen energii dostaną wszystkie gospodarstwa domowe - zapowiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. Mają być niezależne od dochodów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Przemysław Piątkowski)
Ceny prądu trzeba rekompensować, bo są "niesłusznie" takie wysokie, uważa minister energii

Początkowo planowano objęcie rekompensatami tylko te mniej zamożne gospodarstwa, przyznał Tchórzewski. - Jednak koszt administracyjny określenia tej grupy odbiorców okazał się na tyle wysoki, że z tego pomysłu zrezygnowano - dodał.

Jak zapewnia szef resortu energii, dla odbiorcy niewiele się zmieni, a rozliczeniem mają się zająć sami dostawcy energii. - Rachunek się nie zmieni, odbiorca dostanie taki sam rachunek, zapłaci tyle samo - powiedział minister. Zapowiedział też, że powstanie specjalny fundusz, z którego rozliczane będą rekompensaty.

*Ceny prądu porażą firmy. Zapłacić mogą wszyscy. Zobacz wideo: *

Krzysztof Tchórzewski wyjaśnił, że ceny prądu trzeba rekompensować, bo są... "niesłuszne". - Są niepodyktowane żadnymi uwarunkowaniami zewnętrznymi, a jedynie wzrostem kosztów emisji CO2 - mówił Krzysztof Tchórzewski.

- Z szacunków które znam, ceny paliwa na 2019 r. w polskiej energetyce nie mają większego wpływu na wzrost cen energii - zaznaczył.

Na giełdach towarowych ceny prądu skoczyły o niemal 50 proc. w stosunku do zeszłego roku. Drożeje też węgiel, a nasz system energetyczny jest w 72 proc. oparty właśnie na nim. Tymczasem do Urzędu Regulacji Energetyki wpływają wnioski o zgody na nowe cenniki na przyszły rok. Państwowe spółki chciałyby podnieść ceny dla odbiorców indywidualnych nawet o 30 proc.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

Tagi: ceny energii, krzysztof tchórzewski, ceny prądu, rekompensaty, energia, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-11-2018

PeterJakiejś grupie społecznej wzrosną podatki i oni właśnie sfinansują pozostałym podwyżki energii. Sprawiedliwość wg PIS. Brawo!

20-11-2018

youTo po cholerę to zamieszanie?. Niech dadzą dostawcom energii milion + i przestaną nas straszyć podwyżkami!

20-11-2018

JeeeeTa sraty pierdaty jak to będzie uwzględnione na fakturze? Pewnie trzeba będzie latać i składać wnioski potem czekać z.pół roku i jeszcze trzeba to … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (497)