Trwa ładowanie...
bDBlaOMR

Notowania

Rekompensaty – Wszystkie wiadomości

52
11.01.2021 9:11

SZCZEPIONKA
 / 
Fundusz proszczepionkowy. W przypadku powikłań będą rekompensaty

Do 100 tys. złotych odszkodowania dostanie osoba, która w wyniku odczynu poszczepiennego spędzi w szpitalu przynajmniej 2 tygodnia - podaje "Dziennik gazeta Prawna".

349
17.12.2020 18:19

BEZPIECZNE SZCZEPIENIA
 / 
COVID-19. Wszyscy zapłacimy za skutki uboczne szczepionki. Dorzucą się koncerny farmaceutyczne? Sprawdzamy

W przyszłym tygodniu rząd ma przedstawić publicznie projekt ustawy dotyczący utworzenia Funduszu Kompensacyjnego, z którego państwo wypłacałoby rekompensaty za działania niepożądane po podaniu szczepionki na COVID-19. Jedna z koncepcji jest taka, by fundusz był zasilany nie tylko pieniędzmi podatników, ale też koncernów farmaceutycznych.

253
03.11.2020 6:38

REKOMPENSATY
 / 
Zamknięte cmentarze. Rząd ujawnił stawki rekompensat dla sprzedawców chryzantem

20 złotych otrzyma sprzedawca za sztukę chryzantemy doniczkowej, natomiast sztuka chryzantemy ciętej wyceniona została na 3 złote. Chętni na skorzystanie z rekompensat muszą spełnić kilka wymogów. Mają również czas tylko do piątku na złożenie wniosku - wynika z opublikowanego rozporządzenia.

19
11.10.2020 10:03

KAMIENICE
 / 
Reprywatyzacja. Lewica chce ostatecznego wygaszenia wszelkich roszczeń

Będzie nowy projekt dotyczący reprywatyzacji. Zgłosi go Lewica. Czas na złożenie wniosku o prawo do rekompensaty ma zostać skrócony.

174
03.09.2020 12:15

CENY PRĄDU
 / 
Rekompensaty za prąd: Sasin: decyzja zależy od ministerstwa klimatu

Na początku roku minister Jacek Sasin obiecywał rekompensaty za prąd. Kiedy Polacy się ich doczekają? - Są różne zdania na ten temat, nie odpowiadam za wszystkie tematy w rządzie - powiedział wicepremier na antenie RMF FM.

bDBlaOMT
15
24.08.2020 6:57

CENY ZA PRĄD
 / 
Ceny prądu. Rekompensat dla wszystkich ma nie być

Rząd jeszcze w 2019 r. obiecał, że większość obywateli będzie mogła liczyć na rekompensatę za podwyżki cen prądu. Ministerstwo Klimatu pracuje jednak nad nowym rozwiązaniem, które każdego nie obejmie.

9
14.08.2020 18:30

TURYSTYKA
 / 
Koronawirus w Polsce. Nowy fundusz wsparcia dla turystyki. Sejm przegłosował ustawę

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wart 300 mln złotych, postojowe dla przewodników i pilotów wycieczek, a także zwolnienie ze składek ZUS dla firm z branży turystycznej - to zakłada przegłosowana ustawa w ekspresowym trybie przez posłów, która ma wspomóc polską turystykę. Nowelizacja trafi teraz do Senatu.

2
14.08.2020 14:02

REKOMPENSATY
 / 
Koronawirus w Polsce. Pomoc dla turystyki. Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji

Posłowie chcą, aby za odwołane z powodu koronawirusa imprezy turystyczne płacił Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

6
15.06.2020 16:21

ROLNICTWO
 / 
Susza w Polsce. 676 mln zł na pomoc rolnikom. Pieniądze trafią też do gospodyń

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych wyraziła zgodę na przesunięcie 676 mln zł na pomoc dla rolników z powodu ubiegłorocznej suszy oraz 31,6 mln zł na dotację dla koła gospodyń wiejskich. Decyzję podjęto jednogłośnie.

bDBlaOMZ
24
11.05.2020 18:14

CENY PRĄDU
 / 
Ceny prądu. Sasin: rekompensaty powinny zostać wypłacone

- Rekompensaty wzrost cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych powinny zostać wypłacone zgodnie z opracowanym wcześniej projektem ustawy - mówi wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

160
11.05.2020 5:49

ENERGIA
 / 
Polacy płacą dużo za prąd. Koronawirus wpłynie na rachunki

Jeszcze przed tegoroczną podwyżką Polacy, w porównaniu z mieszkańcami innych europejskich krajów, płacili za prąd dużo. Teraz obiecane przez rząd rekompensaty stoją pod znakiem zapytania przez koronawirusa. Gospodarstwa domowe może też czekać kolejna podwyżka.

2
24.04.2020 16:34

RYBOŁÓWSTWO
 / 
Zakaz połowu dorsza. Rekompensaty do końca czerwca

Rekompensaty za wprowadzenie zakazu połowu dorsza trafią do poszkodowanych rybaków do końca czerwca - informuje resort gospodarki wodnej. Ministerstwo zarezerwowało już na ten cel 20 mln zł.

12
08.03.2020 16:47

PIS
 / 
Rekompensaty za prąd. "Kreatywna księgowość rządu"

Ustawa o rekompensatach za prąd jest gotowa, ile to będzie kosztować? - Rząd zakłada, że odbiorcy dostaną 2,5 mld zł, ale co ciekawe, wpisał, że nie będzie to kosztować budżetu ani złotówki. Rząd uprawia tutaj kreatywną księgowość, bo tłumaczy, że będą to pieniądze ze sprzedaży uprawnień emisji CO2. Więc wpływ na budżet będzie, ale na przyszłoroczny budżet, pieniądze nie wiadomo skąd - powiedział w programie "Money. To się liczy" Bartłomiej Derski, ekspert wysokienapiecie.pl. - Koszt obsługi przez rząd też jest określany na 0 zł, ale sprawdziliśmy to. Same spółki energetyczne za zmiany systemów informatycznych zapłacą miliony, a do tego obsługa wniosków to kolejne 300 mln zł - wylicza ekspert.

bDBlaONa
69
25.02.2020 11:30

DODATEK
 / 
Rekompensaty za prąd. "Licznik na zmarłego. Pieniędzy można nie dostać"

Ustawa dot. rekompensat za prąd jest dziurawa, ma wiele pułapek. - Podobnie było z ustawą, która miała zamrozić ceny prądu. Była nowelizowana czterokrotnie, a niektórym nie zamroziła tych cen. Tutaj też nie do końca wszystko wiadomo, np. jak rozliczać mają się rolnicy czy osoby z kartą podatkową - powiedział w programie "Money. To się liczy" Bartłomiej Derski, ekspert wysokienapiecie.pl. - Pamiętajmy, że mnóstwo osób ma liczniki zapisane na nieżyjącego już członka rodziny. W ustawie nie ma jasnego wskazania, czy jeśli przepiszemy ten licznik, to będzie szansa na rekompensatę czy nie. Spodziewam się, że ustawa jeszcze będzie nowelizowana - podsumował ekspert.

36
25.02.2020 11:18

DOTACJE
 / 
Rekompensaty za prąd. To trzeba wiedzieć

Polacy dostaną rekompensaty za drożejący prąd, co trzeba zrobić? - Po pierwsze powinno się wiedzieć, ile zużywa się energii elektrycznej. Po drugi, trzeba wypełnić specjalny wniosek i wysłać go lub zanieść do urzędu. W nim oświadcza się też, że nie przekroczyło się pierwszego progu podatkowego, bo tylko te osoby dostaną rekompensaty w przyszłorocznym rachunku za prąd - powiedział w programie "Money. To się liczy" Bartłomiej Derski, wysokienapiecie.pl. - Kwoty rekompensat zależą od ilości zużycia, najmniej dostaną ci, którzy zużywają najmniej - dodał ekspert.

147
24.02.2020 10:25

ENERGETYKA
 / 
Rekompensaty za prąd od 34 do tylko 306 zł. Jest projekt ustawy

Od 34 do 306 złotych wyniosą rekompensaty za wzrost cen prądu dla gospodarstw domowych. Ale pełnego zwrotu nie dostaną wszyscy. Wbrew zapowiedziom. Projekt ustawy w tej sprawie właśnie trafił do konsultacji publicznych. Program będzie kosztował 2,43 mld zł.

229
14.02.2020 13:09

CENY PRĄDU
 / 
Rekompensaty za wzrost cen prądu. Znamy szczegóły

Dwa warunki trzeba będzie spełnić, żeby otrzymać rekompensatę za rosnące ceny prądu. Po pierwsze, odpowiedni poziom zużycia energii w 2020 roku, a po drugie - dochód osiągnięty w ubiegłym roku. Początkowo rząd zapowiadał tylko to drugie kryterium.

7
14.02.2020 6:49

ENERGIA
 / 
Rekompensaty za prąd. "Populistyczny, polityczny ruch"

Rząd z budżetu państwa będzie wypłacał odbiorcom indywidualnym rekompensaty za drożejący prąd. - To ruch populistyczny i polityczny. Raczej bym poszedł w stronę zachęt społeczeństwa do stosowania energooszczędnych źródeł energii niż dokładania do rachunków za prąd - powiedział w programie "Money. To się liczy" prof. Marcin Kowalski z Wyższej Szkoły Bankowej. - W Polsce ceny prądu dla odbiorców indywidualnych są niższe niż dla przedsiębiorstw. W Niemczech jest odwrotnie, co preferuje przedsiębiorstwa i pozwala się im rozwijać. To dobry trop dla Polski - dodał.