Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dostaną euro na wykupienie swojego długu?

0
Podziel się:

Gdyby Grecja teraz wykupiła swoje obligacje, zrobiłaby to po bardzo korzystnej cenie.

Dostaną euro na wykupienie swojego długu?
(MPD01605/CC/Flickr)

Pożyczenie Grecji pieniędzy na wykup jej obligacji na otwartym rynku to _ jedna z opcji _ omawianych w ramach dyskusji rządów państw strefy euro nad zreformowaniem ich opiewającego na 440 mld euro funduszu pomocowego.

Cena rynkowa greckich obligacji jest obecnie mniejsza od wartości nominalnej, co pozwoliłoby emitentowi na ich wykup ze zniżką i zredukowanie w ten sposób puli własnych długów.

Jak powiedział Amadeu Altafaj-Tardio, rzecznik unijnego komisarza do spraw walutowych Ollego Rehna, pomysł taki Komisja Europejska przedstawiła w wewnętrznym _ dokumencie roboczym _, dotyczącym usprawnienia mechanizmu reagowania na kryzys zadłużeniowy.

Rzecznik dodał jednak, że dokument nie stanowi propozycji Komisji. - _ Do państw członkowskich będzie należało zatroszczenie się o to, by nasza odpowiedź na kryzys była w przyszłości bardziej skuteczna _ - zaznaczył Altafaj-Tardio.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t96059.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wegry;nastepne;w;kolejce;po;grecji,209,0,628689.html) Węgry następne w kolejce po Grecji? Premier tego kraju uprzedza Unię Europejską, że i on może potrzebować pomocy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t96981.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/niemcy;chca;szybkiej;regulacji;rynkow;finansowych,240,0,622832.html) Niemcy chcą szybkiej regulacji rynków finansowych Merkel: Musimy coś postanowić już na czerwcowym szczycie G20.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t94164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecja;dostala;pierwsze;pieniadze;czyli;14;5;mld;euro,19,0,621843.html) Grecja dostała pierwsze pieniądze, czyli 14,5 mld euro Najwięcej wpłaciły Niemcy. Udostępniły 4,4 miliarda euro
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)