Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dostawa Mistrali do Rosji. Kreml chce od Francji wyjaśnień na piśmie

0
Podziel się:

Rosja w 2011 roku zawarła porozumienie o wartości 1 miliarda 200 milionów euro na budowę dwóch helikopterowców klasy Mistral.

Dostawa Mistrali do Rosji. Kreml chce od Francji wyjaśnień na piśmie
(UK Ministry of Defence)

Kreml zwróciła się do władz Francji o oficjalne wyjaśnienia, dlaczego nie wypełniła kontraktu na dostawę okrętu Mistral. Rosyjska Federalna Służba do Spraw Współpracy Wojskowej i Technicznej skierowała w tej sprawie list do francuskiej DGA - Generalnej Dyrekcji do Spraw Uzbrojenia .

Agencja prasowa _ RIA-Nowosti _, powołując się na anonimowego przedstawiciela Federalnej Służby do Spraw Współpracy Wojskowej i Technicznej napisała, że Rosja nie może kierować się ustnymi informacjami niektórych polityków, nawet jeśli jest to prezydent kraju. _ W celu podjęcia dalszej decyzji - czy zwracać się do sądu, czy dać czas stronie francuskiej - Rosja powinna mieć pisemne wyjaśnienia dotyczące zaistniałej sytuacji _ - poinformował rozmówca agencji.

Rosja w 2011 roku zawarła porozumienie o wartości 1 miliarda 200 milionów euro na budowę dwóch helikopterowców klasy Mistral. Pierwszy okręt miał być przekazany Rosji w listopadzie ubiegłego roku, a drugi pod koniec tego roku. Dostawa okrętów została jednak wstrzymana ze względu na zaangażowanie Rosji w wydarzenia na Ukrainie.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)