Notowania

polska służba zdrowia
03.09.2013 07:34

Dramatyczna sytuacja w szpitalach. Zostaną bez lądowisk i śmigłowców?

Do końca 2013 roku szpitalne oddziały ratunkowe - SOR - muszą mieć lądowiska dla helikopterów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(juhansonin / Flickr (CC BY SA 3.0))

Szpitale skarżą się, że inwestycje w lądowiska to wyrzucanie pieniędzy w błoto - łącznie mają kosztować ponad 300 milionów złotych.

Do końca 2013 roku szpitalne oddziały ratunkowe - SOR - muszą mieć lądowiska dla helikopterów. Dla tych lecznic, które już rozpoczęły inwestycje, termin ma zostać wydłużony o trzy lata. O sprawie pisze _ Puls Biznesu _.

Część placówek medycznych uważa, że to marnotrawstwo. Poza tym alarmują, że nie mają pieniędzy na inwestycje. Ostatnią deską ratunku są fundusze unijne. W nowym budżecie na lata 2014-2020 znalazły się pieniądze na ratownictwo medyczne. Jeśli jednak Ministerstwo Zdrowia nie wprowadzi na czas obiecanych zmian w przepisach, trafią one na rynek za późno.
Więcej - w _ Pulsie Biznesu _.

Czytaj więcej w Money.pl
Mandela nadal w szpitalu. Stan krytyczny Prezydent wciąż przebywa w szpitalu, a jego stan jest krytyczny, ale stabilny. Dobrze reaguje na leczenie - napisano w oświadczeniu.
Wypuścili dyktatora na wolność Wniosek o zwolnienie go z aresztu złożyła prokuratura. Sąd w Kairze przychylił się do tego postulatu.
Dlaczego umarło ośmioro wcześniaków? Do zgonów doszło między 5 a 10 sierpnia na oddziale dla wcześniaków - poinformował w publicznym radiu Kossuth sekretarz stanu ds. zdrowia Miklos Szocska
Tagi: polska służba zdrowia, helikoptery, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz