Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dreamliner zakończył bezpiecznie pierwszy lot

0
Podziel się:

Eksploatację maszyn wstrzymano ponad trzy miesiące temu z powodu usterek akumulatorów.

Dreamliner zakończył bezpiecznie pierwszy lot
(guerric/CC BY-NC-SA/Flickr)
bFeqrMxx

Etiopskie linie lotnicze Ethiopian Airlines wznowiły, jako pierwszy przewoźnik na świecie, loty samolotów pasażerskich Boeing 787 Dreamliner. Maszyna wylądowała bezpiecznie w stolicy Kenii Nairobi po dwugodzinnym locie ze stolicy Etiopii Addis Abeby.

Eksploatację Dreamlinerów wstrzymano ponad trzy miesiące temu z powodu usterek akumulatorów.

Eksploatację 50 przekazanych dotąd użytkownikom maszyn Boeing 787 wstrzymano bezterminowo 16 stycznia po incydentach z dwoma samolotami tego typu - w jednym przypadku był to pożar litowych akumulatorów jonowych, a w drugim ich dymienie. Po tej decyzji nie latały również dwa Dreamlinery będące w posiadaniu Polskich Linii Lotniczych LOT.

bFeqrMxz

W zeszłym tygodniu państwowy nadzór lotniczy USA, Federalny Zarząd Lotnictwa (FAA), zatwierdził zmodyfikowany system akumulatora do Dreamlinerów. W ramach poprawek konstrukcyjnych akumulatory zaopatrzono w dodatkowe osłony ognioodporne. Ponadto miejsca ich zamontowania wyposażono w system wentylacyjny, automatycznie usuwający na zewnątrz samolotu dym i toksyczne opary.

Czytaj więcej w Money.pl
Przełomowa decyzja w sprawie Dreamlinerów Eksploatację 50 przekazanych dotąd użytkownikom maszyn Boeing 787, wstrzymano bezterminowo w styczniu po incydentach z dwoma samolotami tego typu.
Milionowe straty. Będzie rekompensata? Ministerstwo Skarbu szacowało w lutym, że miesięcznie uziemienie Dreamlinerów kosztuje LOT około 10 milionów złotych.
bFeqrMya
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)