Notowania

Inwestycje drogowe za 3,75 mld zł. W 8 województwach pojawią się nowe trasy

Minister infrastruktury i budownictwa zatwierdził do realizacji 22 Programy Inwestycji drogowych, których łączny koszt to ponad 3,75 mld zł. W planach jest budowa autostrad, prowadzenie prac przygotowawczych do budowy dróg ekspresowych, budowa obwodnic i rozbudową istniejących odcinków dróg krajowych.To wszystko ma na celu zmniejszenie ilości wypadków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)
W planach są nowe skrzyżowania, chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe oraz zatoki autobusowe

Minister infrastruktury i budownictwa zatwierdził do realizacji 22 drogowe programy inwestycyjne w ośmiu województwach warte ponad 3,75 mld zł - poinformował resort w czwartkowym komunikacie.

Chodzi o zadania związane z budową autostrad, prowadzeniem prac przygotowawczych do budowy dróg ekspresowych, budową obwodnic i rozbudową istniejących odcinków dróg krajowych wraz z dostosowaniem ich nośności do ruchu o nacisku 11,5 t na oś.

Jak poinformował resort, zadania te mają również poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, dzięki modernizacji dróg, w szczególności przebudowie skrzyżowań, budowie chodników i ciągów pieszo-rowerowych oraz zatok autobusowych.

Inwestycje będą realizowane w ośmiu województwach: lubelskim, mazowieckim, opolskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, podkarpackim, łódzkim i zachodniopomorskim.

W województwie lubelskim zmieniony zostanie m.in. przebieg drogi krajowej nr 74 przez miejscowość Szczebrzeszyn. Inwestycja obejmuje budowę drogi po nowym śladzie o długości 3,9 km. Prace mają zostać wykonane w latach 2024 - 2025.

Pieniądze zostaną ponadto przeznaczone na fragment budowę drogi ekspresowej S19 Białystok - Lubartów, budowę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w ciągu drogi nr S17, budowę mostu przez rzekę Wieprz w ciągu drogi krajowej nr 82 w miejscowości Łęczna.

W województwie mazowieckim pieniądze zostaną przeznaczone na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze krajowej nr 57 w miejscowości Maków Mazowiecki, rozbudowę drogi krajowej nr 53 na odcinku Myszyniec - Kadzidło, budowę odcinków autostrady A2 i poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie mazowieckim na drodze krajowej nr 7 w Mławie.

W województwie opolskim przebudowany zostanie m.in. przepust drogowy w ciągu drogi krajowej nr 88 w miejscowości Sieroniowice, powstanie most przez rzekę Jemielnica w ciągu drogi krajowej 45 w miejscowości Zawada, zbudowany ma być mostu przez rzekę Osobłogę w ciągu drogi krajowej 40 w miejscowości Mochów. Środki zostaną też przeznaczone na budowę obwodnicy Myśliny w ciągu drogi krajowej nr 46.

W województwie warmińsko-mazurskim ma powstać most przez rzekę Kalinkę w ciągu DK 16 w miejscowości Skomętno Wielkie, oraz odcinek drogi krajowej o długości 60 m. Jednocześnie rozebrany zostanie most tymczasowy. Realizację robót przewidziano na 2019 r.

Z kolei, w województwie wielkopolskim pieniądze mają być wydane na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze krajowej 92 w miejscowościach Rokosz i Spławie, oraz rozbudowę drogi krajowej 22 na odc. Podgaje - granica województwa wielkopolskiego/pomorskiego.

Województwo podkarpackie otrzyma środki na budowę mostu przez potok bez nazwy w ciągu drogi krajowej nr 84 w miejscowości Stefkowa, oraz na budowę mostu przez rzekę Stara Wisznia w ciągu drogi krajowej nr 94 w miejscowości Duńkowice.

W województwie łódzkim środki zostaną wykorzystane na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze krajowej 72 w miejscowości Poddębice.

Województwo zachodniopomorskie pieniądze zostaną skierowane na pierwszy etap budowy drogi S 11 na odcinku Bobolice - Szczecinek.

Zobacz także: Tak wyglądała droga w okolicach wsi Rytel

Tagi: budowa dróg, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-11-2017

ArmaZobaczymy ile zbudują przez 4 lata, PO jaka była taka była ale drogi i mosty są świadectwem na co szły pieniądze, a te obijboki non stop się modlące … Czytaj całość

02-11-2017

eerreessUwielbiam pis :) Oni najpierw jako sukces ogłaszają pomysł, pózniej planowanie na poziomie ministerstwa, następnie podpis ministra pod projektem. To … Czytaj całość

02-11-2017

;d;Nie głosujesz na PiS nie ma drogi

Rozwiń komentarze (38)