Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Gierkówka zniknie w 4 lata. GDDKiA podpisze umowę na budowę kolejnego odcinka A1

Gierkówka zniknie w 4 lata. GDDKiA podpisze umowę na budowę kolejnego odcinka A1

Fot. Adam Stepien / Agencja Gazeta

Do września zakontraktowana ma zostać budowa wszystkich 5 brakujących odcinków autostrady A1. Umowa na pierwszy z nich właśnie ma zostać podpisana.

Jest szansa na dokończenie kluczowego szlaku komunikacyjnego Polski z Gdańska do Czech – pisze ”Gazeta Prawna”. W poniedziałek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisze umowę na budowę 17-kilometrowego fragmentu A1. Budowana trasa będzie biegła w województwie śląskim – od planowanego węzła Rząsawa przed Częstochową do granicy z województwem łódzkim.

Pierwszy z pięciu brakujących odcinków autostrady wybudować ma za 596 mln zł firma Pol-Aqua – informuje ”GP”. Prowadzi ona śladem obecnej Gierkówki – zmory większości kierowców, którzy na trasie stają w gigantycznych korkach.

Zobacz także: Nie umiemy korzystać z autostrad:

 

Jak informuje dziennik, Gierkówka zniknie dopiero za 4 lata, bowiem to do 2022 roku ma być gotowy zakontraktowany odcinek.


Rys. Marta Sitkiewicz/Wirtualna Polska

Między końcem lipca a początkiem września mają zostać podpisane kontrakty za pozostałe cztery brakujące odcinki A1. Dokończenie autostrady planowane jest również na 2022 rok. Po zakończeniu wszystkich prac A1 będzie liczyła 568 km długości.

Zobacz także: Polska droga hańby. Płyty pamiętające Hitlera, posłużą kierowcom jeszcze kilka lat

Jak przypomina GP, na razie płatny jest jedynie 150 km odcinek z Torunia do Gdańska zarządzany przez GTC. Nie wiadomo, kiedy opłaty wprowadzone zostaną na odcinku należącym do GDDiA.

autostrady, budowa dróg, a1, gierkówka
Czytaj także
Polecane galerie
Ukulele
2018-08-08 23:51
Z filmu wynika, że autostrady to piekielne drogi śmierci... I że trzeba jeździć drogami krajowymi, bo niedouczeni kursanci prawa jazdy na autostradach pozabijają nas i siebie. Ta cała wirtualna to jednak daje do myślenia :o
nioeee
2018-07-25 02:30
Jak 'gierkówkowy' odcinek nie będzie mieć 6 pasów i dodatkowo dowala gdzieś pod Piotrkowem bramki to ja kicham taka autostrade. Teraz jedzie się płynnie, bez korków. Czasem wolniej, ale bez korków. 4 pasmowa Autostrada to bramki i kilometrowe korki.
xxyz
2018-07-24 22:02
Wszystkie symbole komunizmu znikną!!
Pokaż wszystkie komentarze (181)