Notowania

Gierkówka zniknie w 4 lata. GDDKiA podpisze umowę na budowę kolejnego odcinka A1

Umowa na pierwszy z 5 brakujących odcinków A1 właśnie ma zostać podpisana.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Stepien / Agencja Gazeta)

Do września zakontraktowana ma zostać budowa wszystkich 5 brakujących odcinków autostrady A1. Umowa na pierwszy z nich właśnie ma zostać podpisana.

Jest szansa na dokończenie kluczowego szlaku komunikacyjnego Polski z Gdańska do Czech – pisze ”Gazeta Prawna”. W poniedziałek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisze umowę na budowę 17-kilometrowego fragmentu A1. Budowana trasa będzie biegła w województwie śląskim – od planowanego węzła Rząsawa przed Częstochową do granicy z województwem łódzkim.

Pierwszy z pięciu brakujących odcinków autostrady wybudować ma za 596 mln zł firma Pol-Aqua – informuje ”GP”. Prowadzi ona śladem obecnej Gierkówki – zmory większości kierowców, którzy na trasie stają w gigantycznych korkach.

Zobacz także: Nie umiemy korzystać z autostrad:

Jak informuje dziennik, Gierkówka zniknie dopiero za 4 lata, bowiem to do 2022 roku ma być gotowy zakontraktowany odcinek.

Rys. Marta Sitkiewicz/Wirtualna Polska

Między końcem lipca a początkiem września mają zostać podpisane kontrakty za pozostałe cztery brakujące odcinki A1. Dokończenie autostrady planowane jest również na 2022 rok. Po zakończeniu wszystkich prac A1 będzie liczyła 568 km długości.

Jak przypomina GP, na razie płatny jest jedynie 150 km odcinek z Torunia do Gdańska zarządzany przez GTC. Nie wiadomo, kiedy opłaty wprowadzone zostaną na odcinku należącym do GDDiA.

Tagi: autostrady, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-07-2018

SuwerenCo za bzdura - na autostradach nie stoi się w korkach? Jaka będzie różnica w przepustowości, skoro nowa droga będzie rownież miala tylko dwa pasy w … Czytaj całość

23-07-2018

I tyle w temaciaCześć i chwała dla Edwarda Gierka!

23-07-2018

ObserwatorNo tak, co zrobiono za Gierka to "zmora kierowców"........Gdyby nie zbudowali tej "zmory", która dobrze służyła prawie 50 lat to nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (181)