Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Izabela Trzaska
|

Drogi w Polsce. Odcinek S7 z Warszawy do Grójca w realizacji. Jest umowa

16
Podziel się:

To jeden z najbardziej wyczekiwanych odcinków dróg w Polsce. Nareszcie ruszy jego realizacja. - Ta ekspresowa S7 jest uzupełnieniem sieci w centralnej Polsce, dzięki której bezpiecznie połączymy Polskę Północną z południem Europy - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Wyraził nadzieję, że przed terminem zakończy się budowa 29 km drogi.

Podpisanie umowy na realizację odcinka drogi ekspresowej S7
Podpisanie umowy na realizację odcinka drogi ekspresowej S7 (GDDKiA)

To jeden z najbardziej wyczekiwanych odcinków dróg w Polsce. Nareszcie ruszy jego realizacja. - Ta ekspresowa S7 jest uzupełnieniem sieci w centralnej Polsce - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Wyraził nadzieję, że przed terminem zakończy się budowa 29 km drogi.

- Dzięki niej łączymy w sposób bardzo bezpieczny, komfortowy porty Trójmiasta, Północną Polskę, Bałtyk z południem Europy - stwierdził w czwartek na konferencji prasowej Adamczyk.

W czwartek podpisano umowy na budowę drogi ekspresowej S7 od węzła Lotnisko do obwodnicy Grójca z udziałem m.in. ministra Adamczyka, wicewojewody mazowieckiego Artura Standowicza i dyrektora Oddziału w Warszawie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mariana Gołosia.

GDDKiA

- Jestem przekonany, że dzisiejsze wydarzenie przełoży się na sukces. Można powiedzieć, że politycy po części kończą swoje prace, doprowadzili do tego, że dzisiaj będzie podpisana umowa na projekt i wykonanie 29 km drogi w klasie drogi ekspresowej. Dzisiaj sprawę przejmują polscy inżynierowie, wszyscy ci, którzy organizują proces inwestycyjny bezpośrednio, czy to w fazie projektowania, czy to w fazie wykonawczej - powiedział Adamczyk.

Zaznaczył jednocześnie, że politycy nie kończą swojej roli. - Zobowiązani jesteśmy do tego, żeby w sposób właściwy kontrolować i dopilnować, aby zadanie, które zostało zamówione, co w szczegółach należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, żeby to zadanie było wykonane. Mam nadzieję, że tak będzie - zaznaczył szef MIB.

Zobacz także: Nowe drogi w Polsce. 397 km bez autostrad

Przypomniał, że w projekcie umowy termin zakończenia prac przypada na kwiecień 2021 r. Adamczyk wyraził nadzieję, że ten termin zostanie przyspieszony. - Jeżeli tak by się udało, to każdy miesiąc jest miesiącem, w którym będzie mniej wypadków drogowych, (...) i łatwiej mieszkańcom będzie dojechać do Warszawy - dodał.

- Szacunkowa wartość inwestycji to ok. 1,5 mld zł - powiedział Tomasz Kwieciński z warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Trasa S7 z Warszawy do Grójca ma być gotowa na wiosnę 2021 roku.

- Droga ma poprawić ruch tranzytowy w relacji północ-południe, w relacji Warszawa-Kraków, z południową granicą Polski - powiedział Kwieciński. Dodał, że to także odciążenie ulicy Puławskiej.

- Termin realizacji całej inwestycji to 34 miesiące, plus okresy zimowe - powiedział Kwieciński. Dodał, że "pierwsze 10 miesięcy to jest przygotowanie dokumentacji projektowej przez wykonawców, kolejne 6 miesięcy jest przewidziane na uzyskanie decyzji administracyjnych, zezwalających na realizacje inwestycji drogowych i 18 miesięcy, plus okresy zimowe, na realizację kontraktu".

- Planowany termin oddania to jest wiosna 2021 - powiedział zastępca dyrektora. - Zakładamy, że wykonawcy sprężą się i przygotują tę inwestycję wcześniej - dodał.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(16)
alex
5 lata temu
29 km 4 lata,90 km 12 lat , więc cała expesówka (776 km) z Połódnia na Północ jakieś 107 lat.Ho Ho Ho.
bubu24
5 lata temu
Brak tylko jednej za to podstawowej informacji. Z jakimi firmami podpisano te umowy ? Może znów z Chińczykami jak przed Euro 2012. Wtedy poczekamy sobie do 2050 roku. Ale urzędasy swoje wezmą i będą zadowolone.
marian
5 lata temu
a kulczyk przejął expresówkę z poznania do wrześni i ile lat budował i jeszcze musimy za nią płacić najtańsza na świecie
anto
5 lata temu
czy jestesmy w erze kamienia lupanego kto i gdzie widzial tak dlugie terminy budowy to co robia to rozbuj w bial dzien rozkopia 20-30 km drogi gdzie pracyje kilka maszyn reszta rozkopana nic nie robia itak przez lata kto igdzie widzial takie cuda???
James
5 lata temu
Wreszcie! światełko w tunelu...