Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Drony dla wojska. Misiewicz zdradza plany MON na 2017 r.

29
Podziel się:

Drony te będą produkowane w oparciu o polski przemysł zbrojeniowy i zadaniem resortu jest, ale także polskiego przemysłu zbrojeniowego, żeby już w przyszłym, 2017 roku, do polskiego wojska trafiło pierwsze tysiąc sztuk - powiedział.

Drony dla wojska. Misiewicz zdradza plany MON na 2017 r.
(US Air Force)

W przyszłym roku resort obrony chce przeznaczyć dla wojsk operacyjnych, dla wojsk obrony terytorialnej pierwsze tysiąc sztuk dronów bojowych - powiedział w piątek Bartłomiej Misiewicz z gabinetu politycznego MON. Twierdzenie, że resort się z tego wycofuje jest nieprawdą - dodał.

- Drony te będą produkowane w oparciu o polski przemysł zbrojeniowy i zadaniem resortu jest, ale także polskiego przemysłu zbrojeniowego, żeby już w przyszłym, 2017 roku, do polskiego wojska trafiło pierwsze tysiąc sztuk - powiedział. Dodał, że w kolejnych latach będą kolejne tysiące dronów.

- Ich masowość (...) pozwoli nie tylko odpowiednio zdefiniować wszelkie zadania obronne dla wojska, ale także pozwoli znacznie obniżyć ceny tak, żeby móc to uzbrojenie zakupić - mówił Misiewicz. - Twierdzenie, że z tego MON się wycofuje, bądź, że te drony będą zakupione w czasie późniejszym jest nieprawdą - zapewnił.

W imieniu ministra Antoniego Macierewicza zaprosił media na 7 grudnia do Wojskowego Instytutu Technik Uzbrojenia w Zielonce. - Miejsce nieprzypadkowe, tam nie tylko minister podpisze pierwszą umowę na dostawę pierwszego najnowocześniejszego sprzętu dla obrony terytorialnej, tam będziecie mogli państwo ten sprzęt obejrzeć. (...) Będziecie mogli państwo zaobserwować w jaki sposób ten najnowocześniejszy sprzęt, który już niebawem trafi do wojska polskiego, będzie wykorzystywany na przykład przy działalności wojsk obrony terytorialnej - dodał.

O tym, że MON zamierza kupić tysiące latających bezzałogowców dla obrony terytorialnej i wojsk operacyjnych poinformował 8 listopada, właśnie w Zielonce k. Warszawy, szef MON Antoni Macierewicz. Mówił wówczas, że liczy, iż dzięki dronom "nasze zdolności bojowe będą takie, byśmy byli w stanie obronić się przed każdym zagrożeniem".

W środę 1 grudnia odbyło się tajne posiedzenie sejmowej komisji obrony. Radio ZET podało po nim, że rząd wciąż zamierza kupić drony, tyle że już nie "tysiące", lecz między 20 a 30 sztuk.

kraj
przemysł
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(29)
O
8 lat temu
On znów jest rzecznikiem mon? Lepiej do nauki niech sie weźmie...egzamin pozdaje.Potem 10 lat praktyki m Pr i dopiero sie pchac na stolki. P.s tylko nie w Toruniu nauka bo tam 5 lat w rok zrobi madrala...
O
8 lat temu
On znów jest rzecznikiem mon? Lepiej do nauki niech sie weźmie...egzamin pozdaje.Potem 10 lat praktyki m Pr i dopiero sie pchac na stolki. P.s tylko nie w Toruniu nauka bo tam 5 lat w rok zrobi madrala...
bezzebny
8 lat temu
na zdjeciu widze prosiaka-ten wieprzek odpowiedzialny za obronnosc-pytanie do macka-ruskiego kreta
fgg
8 lat temu
30 sztuk :D
gt
8 lat temu
Ten facet zamiast dbać o tajemnicę, teraz będzie ruskim i niemieckim pismakom pokazywać jak się Polska zbroi. Pajac, czy obłąkany?
...
Następna strona