Notowania

paliwo
14.04.2006 06:54

Drożeje paliwo

Wyjazdy świąteczne mogą nas więcej kosztować. Od kilku dni rosną notowania ropy naftowej na światowych giełdach, a w ślad za nimi ceny u naszych producentów: w Orlenie i Lotosie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wyjazdy świąteczne mogą nas więcej kosztować. Od kilku dni rosną notowania ropy naftowej na światowych giełdach, a w ślad za nimi ceny u naszych producentów: w Orlenie i Lotosie - pisze "Życie warszawy". *

Gazeta powołując się na opinie specjalistów z branży twierdzi, że ceny mogą znacznie wzrosnąć już dzisiaj i jutro, ponieważ polscy producenci paliw Powodem wzrostu cen ropy na świecie są obawy o dostawy z Iranu wobec zaostrzającego się kryzysu związanegoz realizowaniem przez Teheran programu nuklearnego.hurtowe ceny ustalają na podstawie notowań ropy naftowej i produktów gotowych na światowych giełdach. Pod uwagę brane są też kursy złotego do dolara.

Dziennik zauważa, że ostatnio ceny zarówno w PKN Orlen, jak i Grupie Lotos rosły, i wskazuje, że zawsze w kilka dni później przekładało się to na wzrost cen paliw na stacjach.

Powodem wzrostu cen ropy na świecie są obawy o dostawy z Iranu wobec zaostrzającego się kryzysu związanegoz realizowaniem przez Teheran programu nuklearnego. Dodatkowo wzrost cen spowodowały zmniejszone dostawy ropy z Nigerii - podaje "Życie Warszawy".

Tagi: paliwo, ropa, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz