Notowania

nik
10.02.2010 10:54

Druzgocący raport NIK o sprzęcie w szpitalach

W skrajnych przypadkach personel wiedział, że sprzęt zagraża zdrowiu, ale był wykorzystywany.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Igorvoronchikhin/Dreamstime)

*Kontrola NIK wykazała nieprawidłowości w 88 procentach skontrolowanych szpitalach i przychodniach. Zdezelowany sprzęt często zagraża zdrowiu pacjentów i personelu. *

_ - Okazało się że pacjenci, badani przy pomocy specjalistycznych urządzeń medycznych, nie mają gwarancji bezpieczeństwa podczas wykonywania zabiegu _ - mówi prezes NIK Jacek Jezierski.

W niektórych przypadkach personel medyczny wiedział, że sprzęt zagraża zdrowiu, mimo to był stosowany. Problemem jest też wiarygodność badań przeprowadzanych na starym sprzęcie.

Jednocześnie kontrolerzy wykryli, że w magazynach placówek medycznych zalega nowy sprzęt, zakupiony wiele miesięcy wcześniej.

W wyniku kontroli część sprzętu medycznego została wycofana. W jednym przypadku NIK stwierdził, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa niegospodarności. Sprawę zgłoszono do prokuratury.

    * **ZOBACZ TAKŻE:**
    * [ NIK alarmuje: szpitale w fatalnym stanie ]( http://news.money.pl/artykul/nik;alarmuje;szpitale;w;fatalnym;stanie,45,0,582701.html )
    * [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: nik, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz