Notowania

Przejdź na

Dwie osoby w rękach CBA. W tle wypranie ponad 8 mln zł

Kolejne osoby zatrzymane przez funkcjonariuszy CBA z Łodzi. Tym razem oprócz fikcyjnych faktur, mamy do czynienia z praniem pieniędzy i uczestnictwem w zorganizowanej grupie przestępczej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Keith Allison/Flickr)
Agenci CBA podczas prowadzenia śledztwa ustalili, że jeden z zatrzymanych to członek zarządu spółek - słupów

Pranie pieniędzy na ponad 8 mln zł, fikcyjny obrót towarami i powiązania ze zorganizowaną grupą przestępczą. Tego wszystkiego dopuściły się dwie osoby zatrzymane przez CBA. Do zatrzymań doszło w Łodzi. Agenci CBA podczas prowadzenia śledztwa ustalili, że jeden z zatrzymanych to członek zarządu spółek - słupów. Miał za zadanie wypłacanie pieniędzy z bankomatów, które wcześniej trafiały na konta tych spółek w zamian za fikcyjny zakup tekstyliów.

Kolejna osoba szukała nabywców na faktury dokumentujące ten fikcyjny obrót tekstyliami, brała również udział w przekazywaniu środków pieniężnych pomiędzy odbiorcą i wystawcą fikcyjnych faktur. Uczestniczyła także w fikcyjnym obrocie odzieżą z Ukrainy. Funkcjonariusze CBA przeszukali mieszkania zatrzymanych i zabezpieczyli dowody. Podejrzani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Łodzi, gdzie usłyszą zarzuty.

*GIS skontroluje wybrane lokale z 80 tysięcy restauracji, kawiarni i pubów *

Zatrzymania w branży tekstylnej trwają od początku roku.W marcu br. agenci z CBA zatrzymali biznesmena pochodzenia tureckiego działającego w branży tekstylnej m.in. w Wólce Kosowskiej. Ustalenia śledczych wskazują, że w latach 2016 - 2017 nabył on faktury VAT poświadczające nieprawdę na kwotę ponad 2,5 mln zł.

Na początku kwietnia br. agenci z Delegatury CBA w Łodzi zatrzymali kolejne cztery osoby, w tym dwoje biznesmenów pochodzenia wietnamskiego działających w branży tekstylnej w Wólce Kosowskiej. Wg ustaleń śledczych spółki prowadzone przez zatrzymanych biznesmenów pochodzenia wietnamskiego wystawiły fikcyjne faktury VAT na kwotę co najmniej 16 mln 400 tys. zł.

Do dziś w tym śledztwie zarzuty dotyczące m.in. udziału w latach 2014-2017 w zorganizowanej grupie przestępczej usłyszało 36 podejrzanych: pośredników, pomocników i przedstawicieli spółek. Prowadzący postępowania funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego nie wykluczają kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów w tych śledztwach.

Tagi: cba, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-05-2018

MarcinLudzie zabijają się dla kasy, kasa ZAWSZE wraca do największego złodzieja czyli ... banków które drukują i pożyczają na procent kasę która ma … Czytaj całość

25-05-2018

osaA gdzie wyprano kasę ze SKOKÓW>

24-05-2018

jaawyprane ciekawe gdzie się suszą ?

Rozwiń komentarze (3)