Notowania

Dymisje w PWPW. Dwóch wiceprezesów odwołanych

Dwaj wiceprezesi Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych zostali odwołani ze swoich funkcji. Chodzi o Bartłomieja Klingera oraz Dariusza Nowakowskiego. PWPW odpowiada m. in. za druk pieniędzy oraz dokumentów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Bereźnicki)

O dymisjach na wysokich szczeblach w spółce kontrolowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji informuje portal tvn24.pl, powołując się na źródła w resorcie oraz samej PWPW.

Choć resort nie potwierdza oficjalnie zwolnienia dwóch członków zarządu, to sprawa wydaje się przesądzona. Obaj mieli zostać wezwani do ministerstwa we wtorek.

- Wiceprezes Nowakowski wysłał pożegnalnego maila do kadry i pracowników. Zmianom personalnym nikt się u nas już nie dziwi - mówi jeden z pracowników spółki.

Od czasu przejęcia władzy przez PiS wytwórnią rządziło już w sumie 7 osób.

PWPW jest odpowiedzialna za kilka sztandarowych projektów obecnego rządu. To w jej gestii leżą m. in. prace nad nowym e-dowodem osobistym, nowym paszportem oraz elektronicznym tachografem transportowym. Portal tvn24.pl wskazuje, że pracom nad tym pierwszym przygląda się CBA.

"Przyglądamy się działaniom Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które odpowiada za projekt, a także PWPW, które ma fizycznie wyprodukować dowód" - informuje Biuro.

Z kolei PWPW zapewnia, że prace nad nowym dowodem osobistym oraz paszportem przebiegają zgodnie z planem, a testy wypadają pomyślnie. Jak jednak informują osoby znające sprawę, są pewne problemy natury technicznej. - Obydwa dokumenty nie przechodzą pozytywnie testów wytrzymałościowych i jakościowych. Nie spełniają także wszystkich norm bezpieczeństwa - cytuje portal.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: e-dowód, edowody, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-10-2018

AGNastępni z dojnej zmiany obłowią się na odprawach. To jest tak jak powołuje się p[artyjnych dyletantów, tak było za komuny , tak jest teraz. PiS … Czytaj całość

31-10-2018

MmTeraz kolej na innych do koryta plus. Nie udało im się wejść na stołki w wyborach to dostaną w PWPW.

31-10-2018

ZzzzIle odprawy

Rozwiń komentarze (8)