Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dyrektywy unijne. Polska uniknie kary finansowej?

0
Podziel się:

W swoim pozwie KE wnioskowała o nałożenie dziennej kary w wysokości 84 tys. 378 euro od dnia wyroku do czasu pełnego wdrożenia unijnych przepisów.

Dyrektywy unijne. Polska uniknie kary finansowej?
(Marlee90/iStockphoto)

Komisja Europejska wycofuje z Trybunału Sprawiedliwości UE skargę przeciwko Polsce, dotyczącą niepełnego wdrożenia unijnej dyrektywy o energii elektrycznej - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do Komisji.

Według tych źródeł pod koniec sierpnia Polska poinformowała Brukselę o nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, uchwalonej 26 lipca tego roku (był to tzw. mały trójpak energetyczny). Po przeanalizowaniu tych zmian Komisja uznała, że Polska w pełni wdrożyła unijną dyrektywę, dlatego postanowiła wycofać skargę, wniesioną do Trybunału w październiku 2012 r.

Oznacza to też, że Polska uniknie kary finansowej. W swoim pozwie KE wnioskowała o nałożenie dziennej kary w wysokości 84 tys. 378 euro od dnia wyroku do czasu pełnego wdrożenia unijnych przepisów.

Dyrektywa dotycząca energii elektrycznej jest elementem III pakietu energetycznego liberalizującego unijny rynek energii. Pakiet m.in. wymusza konkurencję na rynku energii, wzmacnia niezależność regulatorów oraz wymaga rozdziału działalności dystrybucyjnej od handlowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Energa musi ujawnić plany budowy sieci Rolnik z warmińsko-mazurskiego wygrał z energetyczną spółką - zadecydował sąd.
Ukraina chce wiedzieć, co z jej gazociągami Chodzi o jasne stanowisko w sprawie udziału UE w modernizacji ukraińskich gazociągów oraz planów ich eksploatacji przez państwa unijne.
Przegrywamy w PE w sprawie gazu łupkowego Parlament Europejski opowiedział się za obowiązkiem przeprowadzania przez inwestorów pełnej oceny oddziaływania na środowisko projektów poszukiwania gazu łupkowego .
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)