Notowania

Dzieło pocięte podczas aukcji. Sotheby's poinformował o decyzji zwycięzcy transakcji

Osoba, która wylicytowała dzieło Banksy'ego "Dziewczynka z balonikiem", które uległo samozniszczeniu zaraz po uderzeniu młotka oznaczającego zatwierdzenie transakcji, nie wycofa się z aukcji. To nie dziwi, bo wartość obrazu po pocięciu, zdaniem ekspertów, tylko poszła w górę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sotheby's / BEEM)
Chwilę po ostatnim uderzeniu aukcyjnego młotka obraz Baksy'ego uległ samozniszczeniu

O decyzji zwycięzcy aukcji poinformował dom aukcyjny Sotheby's. "Byłam zszokowana, ale potem zdałam sobie sprawę, że w ten sposób zdobędę własny kawałek historii sztuki" - miała, jak przekazuje PAP, powiedzieć osoba, która nabyła obraz. W komunikacie Sotheby's nie pada jej nazwisko. Jest określana jako "anonimowa kolekcjonerka sztuki z Europy" albo "wieloletnia klientka" tego domu aukcyjnego.

Etykieta według Walewskiego: Sztuka kupowania prezentów

Dom Sotheby's do obrazu dołączył certyfikat autentyczności i opatrzyło go nową nazwą, "Love is in the bin". Podkreśla, że to "pierwsze w historii dzieło sztuki, które powstało na żywo podczas aukcji", podaje PAP.

Jak ocenił w money.plAdam Chełstowski, ekspert sztuki i biegły sądowy, pocięte na aukcji dzieło mogło zyskać ponad 100 proc. wartości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: aukcje, bangsy, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-10-2018

ModernizmTeraz artysta użyje pociętych papierków do podtarcia się, co zwiększy wartość dzieła o kolejne 100%.

12-10-2018

EuropejczykJakoś łatwo muszą wpadać te miliony nabywczyni obrazu.. Na jej miejscu, zamiast za kawałek płótna z farbą, przekazałbym wylicyowana równowartośc na … Czytaj całość

12-10-2018

klopsTyle jest nędzy na świecie ,a tu takie szopki.

Rozwiń komentarze (11)