Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Dzieło pocięte podczas aukcji. Sotheby's poinformował o decyzji zwycięzcy transakcji

Dzieło pocięte podczas aukcji. Sotheby's poinformował o decyzji zwycięzcy transakcji

Chwilę po ostatnim uderzeniu aukcyjnego młotka obraz Baksy'ego uległ samozniszczeniu Fot. Sotheby's / BEEM
Chwilę po ostatnim uderzeniu aukcyjnego młotka obraz Baksy'ego uległ samozniszczeniu

Osoba, która wylicytowała dzieło Banksy'ego "Dziewczynka z balonikiem", które uległo samozniszczeniu zaraz po uderzeniu młotka oznaczającego zatwierdzenie transakcji, nie wycofa się z aukcji. To nie dziwi, bo wartość obrazu po pocięciu, zdaniem ekspertów, tylko poszła w górę.

O decyzji zwycięzcy aukcji poinformował dom aukcyjny Sotheby's. "Byłam zszokowana, ale potem zdałam sobie sprawę, że w ten sposób zdobędę własny kawałek historii sztuki" - miała, jak przekazuje PAP, powiedzieć osoba, która nabyła obraz. W komunikacie Sotheby's nie pada jej nazwisko. Jest określana jako "anonimowa kolekcjonerka sztuki z Europy" albo "wieloletnia klientka" tego domu aukcyjnego.

Etykieta według Walewskiego: Sztuka kupowania prezentów


 

Dom Sotheby's do obrazu dołączył certyfikat autentyczności i opatrzyło go nową nazwą, "Love is in the bin". Podkreśla, że to "pierwsze w historii dzieło sztuki, które powstało na żywo podczas aukcji", podaje PAP.

Jak ocenił w money.pl Adam Chełstowski, ekspert sztuki i biegły sądowy, pocięte na aukcji dzieło mogło zyskać ponad 100 proc. wartości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

sotheby, bangsy
Czytaj także
Polecane galerie
Fury
2018-10-13 21:39
Jak widac glupota nie ma granic
We
2018-10-13 11:46
Ludzie to jednak mają coś nie tak z głowami. Żeby coś takiego nazywać dziełem sztuki. Kiedyś trzeba było być prawdziwym artystą (choćby taki Matejko). Teraz wystarczy umieć trzymać pędzel i mieć tzw. nazwisko.
nicoslaw
2018-10-13 08:44
Obraz - dziewczynka z balonikiem i klient zrobiony w balona. Nowy poziom sztuki.
Pokaż wszystkie komentarze (11)