Notowania

afera reprywatyzacyjna
08.10.2018 19:32

Dzika reprywatyzacja przed sądem. Jest akt oskarżenia

Dziewięć osób jest oskarżonych w sprawach związanych z tzw. dziką reprywatyzacją. Chodzi m.in. o słynną działkę przy Pałacu Kultury w Warszawie, o przedwojennym adresie Chmielna 70.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
- Dzisiejszy akt oskarżenie dowodzi ciężkiej pracy prokuratorów związanych z dziką reprywatyzacją warszawską - powiedział minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro

- Obiecałem, że przestępcy, którzy dopuścili się wyłudzeń, oszustw i którzy wyrzucali na bruk ludzi starszych, schorowanych, nie będą spać spokojnie. Dzisiejszy akt oskarżenia dowodzi ciężkiej pracy prokuratorów związanych z dziką reprywatyzacją warszawskąpowiedział na konferencji prasowej minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Na ławie oskarżonych zasiądzie dziewięć osób. To znane osobistości ze świata warszawskiej adwokatury oraz wpływowi urzędnicy. Są to m.in. Jakub R., czyli były zastępca dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami, adwokat Alina D., czyli matka Jakuba R., Robert N., znany adwokat specjalizujący się w odzyskiwaniu kamienic, Marzena K., była urzędniczka Ministerstwa Sprawiedliwości czy Grzegorz M., znany warszawski adwokat i były dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Afera reprywatyzacyjna w Warszawie. Jest wyrok ws. działki przy Chmielnej 70

- Wiodącymi osobami w tym procederze byli urzędnicy podlegający prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz. Są oni głównymi odpowiedzialnymi za ten przestępczy proceder - stwierdził Ziobro.

Przestępstwo, za które mają odpowiadać oskarżeni, polegać miało na przejęciu przez tzw. handlarzy roszczeniami praw do wartych setki milionów złotych warszawskich nieruchomości. Łącznie chodzi o 35 przestępstw.

Jak zaznaczył Ziobro, najwyższa łapówka w tej sprawie to niemal 50 mln zł. To pieniądze za załatwienie spraw w Biurze Gospodarki Nieruchomościami. Na liście nieruchomości tak przejętych jest wiele prestiżowych adresów: m.in. Karowa 14/16, Mokotowska 63, Nowy Świat 63 czy Topiel 16.

To kolejny akt oskarżenia w sprawie reprywatyzacji w Warszawie, który spłynął od wrocławskich prokuratorów. Pod koniec marca 2018 r. oskarżonych zostało siedem osób. Wśród nich ojciec i syn zajmujący się skupowaniem roszczeń i praw do nieruchomości, czyli Maciej M. i Maksymilian M. Oskarżeni popełnili łącznie 24 przestępstwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: afera reprywatyzacyjna, afera reprywatyzacyjna w warszawie, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-10-2018

podatnikto mi sie podoba brawo panie ziobro i tak 3mac dalej

08-10-2018

efkaI to jest właściwy człowiek na właściwym miejscu !

08-10-2018

Rozpętał to w 2002 roku...Lech Kaczyński... dlaczego on i jego ekipa jest tak chroniona ? , Noakowskiego 16 - tam gdzie 7 % otrzymała Gronkiewicz...sprywatyzował Kaczyński, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (73)