Notowania

dziura budżetowa
01.10.2014 20:07

Dziura budżetowa we Francji. Będą podwyżki

Więcej trzeba będzie płacić między innymi za gaz, co jest szczególnie dotkliwe przed sezonem grzewczym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jackolan1/CC/Wikipedia)
Manuel Valls

To sposób socjalistycznego rządu Manuela Vallsa (na zdjęciu) na długi. Więcej trzeba będzie płacić za gaz, co jest szczególnie dotkliwe przed sezonem grzewczym. O 3 euro do 136 wzrośnie opłata za telewizję, o dziesięć centów zdrożeją znaczki pocztowe. Więcej trzeba będzie zapłacić za olej napędowy.

Motywy działania rządu wyjaśnia przedstawiciel stowarzyszenia obrony konsumentów mówiąc, iż przyczyn takiego postępowania trzeba szukać we wcześniejszych projektach podwyższenia podatku na paliwo dla ciężarówek.

Przypomina, że wtedy zaczęły się manifestacje, strajki, niszczono punkty opłat. Jego zdaniem, znacznie łatwiej obciążyć indywidualnych właścicieli diesli, bo ci nie będą manifestowali i protestowali. Według niego, jest to czysto polityczna zagrywka.

Niezależni eksperci twierdzą, że francuski rząd buja w obłokach, snując prognozy o jednoprocentowym wzroście gospodarczym. Według nich, sytuacja niebezpiecznie oscyluje wokół zera, a tymczasem deficyt rośnie i Francja nie jest w stanie spełnić obietnic danych Brukseli, że zatrzyma wzrost deficytu.

Czytaj więcej w Money.pl
Najsilniejsza partia ma rekordowe długi Sytuację pogarszają oskarżenia o nielegalne finansowanie kampanii prezydenckiej w 2012 roku oraz pokrywanie prywatnych wydatków z partyjnej kasy.
Francuski rząd rzuca wyzwanie. Nie będzie... Rząd Francji rzucił w środę wyzwanie swoim partnerom z UE, przedstawiając projekt budżetu na 2015 rok "bez oszczędności" - pisze agencja Reutera.
Pracownicy L'Oreal mają zakaz wyjazdów do... Rosną obawy, że wkrótce może dojść do konfrontacji demonstrantów z władzą.
Tagi: dziura budżetowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz