Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Monika Szafrańska
|

Więcej dróg z e-mytem. Ale cena została ta sama

113
Podziel się:

Od wakacji opłaty drogowe będą pobierane na dodatkowych prawie 400 km. Podwyżki na razie nie będzie - pisze "Puls Biznesu".

Więcej dróg z e-mytem. Ale cena została ta sama
(Jiří Komárek/Flickr (CC BY-SA 4.0))

Od lipca 2017 roku elektroniczny system poboru opłat obejmie kolejne około 360 km dróg krajowych. E-myto zacznie obowiązywać m.in. na odcinkach dróg ekspresowych S8 i S19 oraz dróg krajowych nr 24, 50 i 92.

Dokładne dane zostaną wskazane w rozporządzeniu w sprawie dróg krajowych objętych e-mytem. Dokument jest na etapie uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych.

Radiowy system e-myta przynosi rocznie około 1,5 mld zł wpływów na konto Krajowego Funduszu Drogowego. Rząd liczy, że po rozszerzeniu poboru na kolejne odcinki dróg, do państwowej kasy będzie trafiało nawet po 3 mld zł rocznie.

W 2016 roku wysokość e-myta sięgnęła ponad 1,9 mld zł. Największe dochody przynosi autostrada A4, na której pobrano w 2016 roku ponad 432 mln zł. Drugą najbardziej dochodową drogą jest S8 (ponad 247 mln zł). Sieć dróg z systemem via-TOLL obejmuje od października 2016 roku około 3,3 tys. km.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(113)
vd
6 lat temu
Widocznie znowu potrzebują szmalu na kościół i Rydzyka.
Romero
6 lat temu
Najpierw niech na tych drogach usuną nierówności bo trzęsie jak diabli.
... jego mać!
6 lat temu
Dojna zmiana.
mrMango
6 lat temu
W 2016 roku wysokość e-myta sięgnęła ponad 1,9 mld zł. Największe dochody przynosi autostrada A4>>ale chyba nie ta na odcinku kraków katowice, już wąsaty zadbał o to. Kiedy ziobro zrobi z tym porządek?
nielot
6 lat temu
Przepraszam w którym miejscu w Wejherowie, Redzie i Rumi droga jest ekspresowa. Co kawałek światła i ograniczenia do 50/godz. Liczy się tylko kasa.
...
Następna strona