Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ebola: Prezydent Liberii zwalnia członków rządu

0
Podziel się:

Prezydent Liberii Ellen Johnson Sirleaf zwolniła z pracy dziesięciu członków rządu. Przyczyną decyzji była ich nieobecność w kraju, który nęka epidemia wirusowej choroby Ebola.

Prezydent Liberii Ellen Johnson Sirleaf
Prezydent Liberii Ellen Johnson Sirleaf (Rex Features/EAST NEWS)

Miesiąc temu ministrowie otrzymali nakaz powrotu do kraju w ciągu tygodnia. Ponieważ nie stawili się i nie przedstawili żadnych wyjaśnień, Sirleaf zwolniła ich teraz w trybie natychmiastowym; stanowisko stracił między innymi szef resortu sprawiedliwości.

Na zachodzie Afryki na Ebolę zmarło prawie dwa i pół tysiąca ludzi spośród ponad czterech tysięcy zakażonych. _ Ale jest wielu ludzi, którzy są chorzy i nikt tego nie zgłasza _- mówił wcześniej w radiu ONZ, rzecznik WHO Taric Jasarevic.

Cytowani przez dziennik "The New York Times” naukowcy uważają, że w ciągu miesiąca zachoruje dwadzieścia tysięcy ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Kuba wesprze Sierra Leone w walce z ebolą Kuba wyśle do Sierra Leone ponad 160 pracowników służby zdrowia, którzy będą pomagali w zwalczaniu epidemii eboli.
W Liberii będą tysiące przypadków Eboli Zdaniem jej ekspertów w ciągu najbliższych trzech tygodni można spodziewać się tysięcy nowych przypadków.
Strajk lekarzy przeszkodzi w walce z Ebolą? Długoterminowa akcja protestacyjna w szpitalu im. Johna Fitzgeralda Kennedy'ego w Monrowii może sparaliżować walkę z chorobą.
Pierwsze testy szczepionki przeciwko Eboli Reuter twierdzi, że szczepionka będzie produkowana w trzech najnowocześniejszych laboratoriach w Stanach Zjednoczonych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)