Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Eksport z Polski do Rosji spadł. Zobacz, ile tracimy

0
Podziel się:

Informacje podał na blogu wicepremier Janusz Piechociński, powołując się na dane celne Ministerstwa Finansów.

Eksport z Polski do Rosji spadł. Zobacz, ile tracimy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Eksport z Polski do Rosji spadł w I półroczu o 7,7 proc. rdr do 5 mld USD - podał na blogu wicepremier Janusz Piechociński, powołując się na dane celne Ministerstwa Finansów.

_ Zgodnie z tymi danymi, w końcu I półrocza 2014 r. utrzymywały się tendencje spadkowe w eksporcie z Polski do Rosji, obserwowane od początku roku. Wstępnie ocenia się, że w styczniu-czerwcu 2014 r. eksport osiągnął około 5 mld USD, ulegając obniżeniu o około 7,7 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2013 r. oraz o około 1 punkt procentowy wobec wskaźnika za styczeń-maj 2014 r. (spadek o ok. 6,7 proc.) _ - napisał Piechociński.

Według niego największy spadek odnotowano w sekcji _ sprzęt transportowy _ o 19,2 proc., _ produkty pochodzenia roślinnego _ - o 17,6 proc., _ produkty przemysłu chemicznego _ - o 11,4 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina nie pobiera Wstrzymanie transferu gazu na Ukrainę było tylko kwestią czasu i nie zaskoczyło nikogo. Zakręcenie przysłowiowego kurka jest wynikiem braku płatności za gaz ze strony Ukrainy. Gazprom wielokrotnie ostrzegał, że jeśli Ukraina nie rozpocznie spłacania swoich zobowiązań sytuacji odcięcia jej od rosyjskiego gazu jest bardzo realna. Obecnie dług Ukrainy na rzecz rosyjskiego koncerny wydobywczego wynosi 5,3 ...
Rosnieft kupuje aktywa Weatherford Według ostatnich informacji podanych przez Weatherford International plc, szwajcarska spółka sprzeda aktywa roposerwisowe za 500 mln dolarów rosyjskiej spółce Rosnieft.
PE chce mniejszej zależności od rosyjskiego gazu Parlament zwraca się do Rady i państw członkowskich UE o zmniejszanie unijnej zależności od rosyjskiego gazu oraz o nałożenie na Rosję kolejnych sankcji.
Sankcje USA wobec Rosji. Miedwiediew: "Wracamy do lat 80." _ - Sankcje nie rzuciły nigdy na kolana żadnego kraju _ - powiedział rosyjski premier. Miedwiediew nazwał je _ złem. _
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)