Notowania

żywność
13.11.2008 07:46

Eksport żywności nie ucierpi

Najwięcej żywności eksportujemy do Niemiec. Na drugim miejscu jest Wielka Brytania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Polskie firmy nie obawiają się, że wraz z ewentualnym powrotem naszych rodaków zmniejszy się rynek zbytu polskich towarów. Największą szansę na sukces na międzynarodowych rynkach mają producenci alkoholu.

_ Gazeta Prawna _ pisze, że na świecie stale rośnie zapotrzebowanie na polskie wyroby. Świadczy o tym wzrost wartości eksportu artykułów rolno-spożywczych w pierwszej połowie tego roku o prawie jedną piątą - w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego.

Jak dowiadujemy się z _ Gazety Prawnej _, cztery lata Polski w Unii Europejskiej wystarczyły, by za pośrednictwem emigrantów zarobkowych mieszkańcy Wielkiej Brytanii i innych państw Europy Zachodniej przekonali się do polskich produktów.

Najwięcej żywności Polska eksportuje do Niemiec. Na drugim miejscu jest Wielka Brytania i to się nie zmieni - czytamy w dzienniku. Odbiorcy na Wyspach zawieszają jednak akcje promujące polską żywność, co świadczy o niepewnej przyszłości polskich towarów w Wielkiej Brytanii.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ NBP: Eksport w 12 miesięcy wzrósł o 18 procent ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nbp;eksport;w;12;miesiecy;wzrosl;o;18;procent,9,0,384777.html )
* [ Inwestycje zagraniczne. W przyszłym roku będzie lepiej ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/inwestycje;zagraniczne;w;przyszlym;roku;bedzie;lepiej,112,0,384624.html )
* [ Deficyt w handlu zwiększył się do 15,2 mld euro ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/deficyt;w;handlu;zwiekszyl;sie;do;15;2;mld;euro,183,0,376759.html )

_ _

Tagi: żywność, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz