Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Elastycznia linia kredytowa MFW. Polska z niej nie korzysta

0
Podziel się:

W maju 2009 roku. MFW zaakceptował jednoroczną umowę w ramach elastycznej linii kredytowej. Umowa wygasła 5 maja 2010 roku, a została odnowiona 2 lipca 2010 roku.

Elastycznia linia kredytowa MFW. Polska z niej nie korzysta
(ec.europa.eu)

Polska nie wykorzystuje środków przyznanych przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) w ramach elastycznej linii kredytowej (FCL) - wynika z cotygodniowego raportu MFW na temat jego działalności finansowej.

Na zdjęciu Christine Lagarde, przewodnicząca MFW

Na dzień 17 maja do dyspozycji Polski z tytułu elastycznej linii kredytowej pozostawała cała kwota 19,166 mld SDR - międzynarodowa jednostka walutowa (składająca się z koszyka różnych walut).

W maju 2009 roku. MFW zaakceptował jednoroczną umowę w ramach elastycznej linii kredytowej. Umowa wygasła 5 maja 2010 roku, a została odnowiona 2 lipca 2010 roku. Umowa, tak jak poprzednia, opiewała na 13,69 mld SDR, czyli ok. 20,43 mld dolarów.

W styczniu 2011 r. MFW wydłużył o dwa lata okres obowiązywania przyznanej Polsce elastycznej linii kredytowej i zwiększył dostępne fundusze do 19,166 mld SDR, czyli ok. 30 mld dol.

W styczniu 2012 r. MFW potwierdził, że Polska w dalszym ciągu spełnia kryteria dostępu do środków z elastycznej linii kredytowej (FCL). SDR (tzw. specjalne prawa ciągnienia) to międzynarodowa jednostka walutowa o charakterze.

Czytaj więcej o środkach MFW w Money.pl
Mamy do dyspozycji 30 mld dolarów. Nie wykorzystujemy nic MFW opublikował raport na temat swojej działalności finansowej.
Nie wykorzystujemy 30 mld dolarów Kwota przyznanej Polsce przez MFW elastycznej linii kredytowej nie została jak dotąd spożytkowana.
MFW krytykuje Polskę za błędne decyzje Wobec ryzyka w Europie i na świecie, stopy procentowe powinny maleć - uważają eksperci MFW.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)