Notowania

Ustawa o elektromobilności przyjęta przez Senat

W piątek senatorowie zagłosowali za przyjęciem ustawy o elektromobilności bez poprawek. Za ustawą zagłosowało 61 senatorów, a 27 było przeciw. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Burakowski/REPORTER/EAST NEWS)
Według planów Mateusza Morawieckiego za kilka lat po Polsce ma jeździć milion samochodów elektrycznych.

Ustawa ma ułatwić zrealizowanie śmiałej wizji Mateusza Morawieckiego, zgodnie z którą do 2025 roku po Polsce będzie jeździć milion samochodów elektrycznych.

Nowe przepisy wprowadzają szereg ulg dla posiadaczy aut na prąd i tak zwanych hybryd plug-in. Chodzi między innymi o zwolnienie ich z opłat za parkowanie i umożliwienie firmom mającym takie samochody na większe odpisy amortyzacyjne.

Zobacz też: Samochody elektryczne nawet 3,5 razy ekonomiczniejsze niż auta spalinowe

Ustawa daje też samorządom możliwość tworzenia stref czystego transportu, do których wjazd będzie ograniczony. Bez problemu wjadą tam tylko samochody elektryczne, napędzane wodorem i gazem ziemnym (ale tylko pod pewnymi warunkami).

Nowe przepisy zakładają też budowę 6 tys. punktów ładowania o normalnej mocy i 400 punktów ładowania dużej mocy. Mają one powstać do końca 2020 r. powstanie. Planowane jest także utworzenie 70 punktów tankowania gazu CNG.

Jak pisaliśmy, eksperci oceniali projekt ambiwalentnie. Dziwili się szybkiemu tempu uchwalania nowych przepisów. Przestrzegali, że nowe prawo może okazać się nie dość precyzyjne, a jego zmiana w późniejszym terminie będzie dużo trudniejsza niż dopracowanie szczegółów teraz.

Tagi: samochody elektryczne, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-01-2018

KrochmallPIS chce się bronić przed pierdlem po wyborach. Zaakceptują wszystko , nawet rurociąg gazowy z niewidocznej strony księżyca . Działąją jak Sowieci i … Czytaj całość

20-01-2018

egonNasza energetyka ledwo zipie ,a oni stawiają na auta elektryczne

20-01-2018

cvqChyba będą rozdawać je za darmo ,by za 7lat jeździł ich milion.

Rozwiń komentarze (48)

Wybrane dla Ciebie