Notowania

energetyka
26-01-2018 (09:16)

Budowa elektrowni atomowej w Polsce. Tchórzewski: przez pierwsze dwa lata nie mogliśmy się zdecydować

- Robimy wszystko, by energii elektrycznej Polakom nie brakowało - zadeklarował.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Krzysztof Tchórzewski zapewnia, że węgiel jeszcze długo nie zniknie z polskiej energetyki.

- Przygotowujemy się do budowy bloku jądrowego w Polsce - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. I ocenił, że proces inwestycyjny potrwa 10 lat. - Przez pierwsze dwa lata nie mogliśmy się zdecydować - przyznał.

- Są wszystkie działania planistyczne, przygotowawcze, ponieważ decyzja o budowie tego bloku była w 2012 roku, my tylko modyfikujemy to - powiedział Tchórzewski w wywiadzie w radiu Wnet.

O tym, że prace nad modelem finansowym polskiej elektrowni jądrowej są bliskie ukończenia, Tchórzewski mówił na konferencji prasowej w minionym tygodniu.

*Wideo: atom w Polsce i na świecie *

- Przez pierwsze dwa lata nie mogliśmy się zdecydować, w jakim kierunku iść, bo wynikało to z olbrzymiego zaangażowania finansowego spółek energetycznych - wyjaśnił. Tchórzewski podkreślił, że chodzi o inwestycję rzędu 30 mld zł.

- Robimy wszystko, by energii elektrycznej Polakom nie brakowało - zadeklarował.

Tchórzewski zapewnił, że wybór wykonawcy odbędzie się w drodze przetargu. - Muszą być najnowsze zasady bezpieczeństwa przestrzegane, musi być największy efekt ekonomiczny, jeśli chodzi o koszt budowy - podkreślił.

- Powinniśmy mieć do 2030 roku pierwszy blok energetyczny, a potem jeszcze dwa, żeby osiągnąć 4-4,5 GW mocy, które zapewnią zmniejszenie emisji - powiedział minister energii. - Nie zakładamy odejścia od węgla w energetyce nawet do 2050 r., wszystko będzie zależeć od spełniania norm emisyjnych.

Tagi: energetyka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-01-2018

elaNie będę głosował na władzę,która chce nam zafundować atom.

26-01-2018

bogdan137Czy tak trudno przyjrzeć się np Danii na czym stoi jej samowystarczalna energetyka? Są to głównie OZE(wiatraki i solary- PV i kolektory), spalarnie … Czytaj całość

26-01-2018

byrcynDość wydawania moich (podatnika) pieniędzy na ten Chocholi taniec z atomówką !!!

Rozwiń komentarze (25)

Wybrane dla Ciebie