Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Elektrownia atomowa w Polsce. Coraz bliżej ustalenia modelu finansowego

Elektrownia atomowa w Polsce. Coraz bliżej ustalenia modelu finansowego

- Budowa pierwszego bloku rozpocznie się, mam nadzieję, na 90 proc., jeszcze w okresie mojego pobytu w ministerstwie - mówi Krzysztof Tchórzewski. Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
- Budowa pierwszego bloku rozpocznie się, mam nadzieję, na 90 proc., jeszcze w okresie mojego pobytu w ministerstwie - mówi Krzysztof Tchórzewski.

Prace nad modelem finansowym polskiej elektrowni jądrowej są bliskie ukończenia - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

- Elektrownia jądrowa będzie w Polsce budowana - taki jest mój pogląd i podtrzymuję go. Jesteśmy już blisko tego, by powstał model finansowy- powiedział Tchórzewski podczas konferencji prasowej.

- Budowa pierwszego bloku rozpocznie się, mam nadzieję, na 90 proc., że jeszcze w okresie mojego pobytu w ministerstwie - dodał minister.

Zobacz też: Morawiecki: węgiel to podstawa naszej energetyki:

W grudniu wiceminister energii Andrzej Piotrowski mówił, że rząd może podjąć decyzję w sprawie budowy elektrowni jądrowej w Polsce w styczniu 2018 roku.

Przedstawiciele Ministerstwa Energii wskazywali wcześniej, że harmonogram prac zmierzających do budowy elektrowni jądrowej oraz proponowany model jej finansowania mają być przygotowane i przedstawione Radzie Ministrów do końca 2017 r. W sierpniu 2016 r. Ministerstwo Energii podało, że przygotowuje program budowy elektrowni jądrowej o mocy ok. 1 000 MW, który ma być zbudowany w ciągu 10 lat.

ISB
Czytaj także
Polecane galerie
JSM
2018-04-29 18:00
Żadnej elektrowni atomowej!!! Nie mamy uranu, nie mamy technologii, nie mamy kadr, nie mamy gdzie składować radioaktywnych śmieci i co najważniejsze nie mamy 200-250 mld na elektrownię + drugie tyle na jej utylizację. Czyli uzależnimy się od żydowskich pieniędzy i rosyjskiego paliwa.
Karrol
2018-04-29 16:11
Powiedźcie ile dziesiątek albo setek milionów z budzetu zostało już wyprowadzone na ten projekt bezproduktywnie , będzie tak jak z naszym Gawronem ,niszczyciel w cenie lotniskowca. . NIK i CBA chyba dostali prykaz żeby się tym nie interesować.
Pelagia
2018-03-19 10:12
"... by powstał model finansowy- powiedział Tchórzewski podczas konferencji prasowej.

- Budowa pierwszego bloku rozpocznie się, mam nadzieję, na 90 proc., że jeszcze w okresie mojego pobytu w ministerstwie ..."

Czyli to jest decyzja POLITYCZNA i kolejny POMNIK DECYDENTA, bo nie ma modelu finansowego, nie wiemy ile zapłacimy za kW energii w perspektywie życia projektu 30 lat ale budowa ma powstać. A jaki koszt uranu loco elektrownia został założony i prognozowany na 30 lat a jaki utylizacji odpadów radioaktywnych na 1 000 lat?
Pokaż wszystkie komentarze (44)