Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Elektrownia atomowa w Polsce. Coraz bliżej ustalenia modelu finansowego

Prace nad modelem finansowym polskiej elektrowni jądrowej są bliskie ukończenia - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
- Budowa pierwszego bloku rozpocznie się, mam nadzieję, na 90 proc., jeszcze w okresie mojego pobytu w ministerstwie - mówi Krzysztof Tchórzewski.

- Elektrownia jądrowa będzie w Polsce budowana - taki jest mój pogląd i podtrzymuję go. Jesteśmy już blisko tego, by powstał model finansowy- powiedział Tchórzewski podczas konferencji prasowej.

- Budowa pierwszego bloku rozpocznie się, mam nadzieję, na 90 proc., że jeszcze w okresie mojego pobytu w ministerstwie - dodał minister.

Zobacz też: Morawiecki: węgiel to podstawa naszej energetyki:

W grudniu wiceminister energii Andrzej Piotrowski mówił, że rząd może podjąć decyzję w sprawie budowy elektrowni jądrowej w Polsce w styczniu 2018 roku.

Przedstawiciele Ministerstwa Energii wskazywali wcześniej, że harmonogram prac zmierzających do budowy elektrowni jądrowej oraz proponowany model jej finansowania mają być przygotowane i przedstawione Radzie Ministrów do końca 2017 r. W sierpniu 2016 r. Ministerstwo Energii podało, że przygotowuje program budowy elektrowni jądrowej o mocy ok. 1 000 MW, który ma być zbudowany w ciągu 10 lat.

Tagi: atom w polsce, energetyka w polsce, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-01-2018

DzikPrzypomnijmy że zarząd już dawno wybrany i dostaje pensje i to jakie :) poszukajcie w necie

19-01-2018

Tomna zachodzie się zamyka takie elektrownie są szkodliwe dla środowiska i nierentowne !!!!

20-01-2018

MHSTOP DLA ELEKTOWNI ATOMOWEJ!!!!!!!!!!!!

Rozwiń komentarze (44)