Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Elektrownia atomowa w Polsce. Coraz bliżej ustalenia modelu finansowego

44
Podziel się

Prace nad modelem finansowym polskiej elektrowni jądrowej są bliskie ukończenia - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

- Budowa pierwszego bloku rozpocznie się, mam nadzieję, na 90 proc., jeszcze w okresie mojego pobytu w ministerstwie - mówi Krzysztof Tchórzewski.
- Budowa pierwszego bloku rozpocznie się, mam nadzieję, na 90 proc., jeszcze w okresie mojego pobytu w ministerstwie - mówi Krzysztof Tchórzewski. (ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
bEhvUJph

- Elektrownia jądrowa będzie w Polsce budowana - taki jest mój pogląd i podtrzymuję go. Jesteśmy już blisko tego, by powstał model finansowy- powiedział Tchórzewski podczas konferencji prasowej.

- Budowa pierwszego bloku rozpocznie się, mam nadzieję, na 90 proc., że jeszcze w okresie mojego pobytu w ministerstwie - dodał minister.

Zobacz także: Zobacz też: Morawiecki: węgiel to podstawa naszej energetyki:
bEhvUJpj

W grudniu wiceminister energii Andrzej Piotrowski mówił, że rząd może podjąć decyzję w sprawie budowy elektrowni jądrowej w Polsce w styczniu 2018 roku.

Przedstawiciele Ministerstwa Energii wskazywali wcześniej, że harmonogram prac zmierzających do budowy elektrowni jądrowej oraz proponowany model jej finansowania mają być przygotowane i przedstawione Radzie Ministrów do końca 2017 r. W sierpniu 2016 r. Ministerstwo Energii podało, że przygotowuje program budowy elektrowni jądrowej o mocy ok. 1 000 MW, który ma być zbudowany w ciągu 10 lat.

bEhvUJpK
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(44)
JSM
3 lata temu
Żadnej elektrowni atomowej!!! Nie mamy uranu, nie mamy technologii, nie mamy kadr, nie mamy gdzie składować radioaktywnych śmieci i co najważniejsze nie mamy 200-250 mld na elektrownię + drugie tyle na jej utylizację. Czyli uzależnimy się od żydowskich pieniędzy i rosyjskiego paliwa.
Karrol
3 lata temu
Powiedźcie ile dziesiątek albo setek milionów z budzetu zostało już wyprowadzone na ten projekt bezproduktywnie , będzie tak jak z naszym Gawronem ,niszczyciel w cenie lotniskowca. . NIK i CBA chyba dostali prykaz żeby się tym nie interesować.
Pelagia
3 lata temu
"... by powstał model finansowy- powiedział Tchórzewski podczas konferencji prasowej. - Budowa pierwszego bloku rozpocznie się, mam nadzieję, na 90 proc., że jeszcze w okresie mojego pobytu w ministerstwie ..." Czyli to jest decyzja POLITYCZNA i kolejny POMNIK DECYDENTA, bo nie ma modelu finansowego, nie wiemy ile zapłacimy za kW energii w perspektywie życia projektu 30 lat ale budowa ma powstać. A jaki koszt uranu loco elektrownia został założony i prognozowany na 30 lat a jaki utylizacji odpadów radioaktywnych na 1 000 lat?
bEhvUJpL
nik
3 lata temu
Myslałem że mamy lepszych ekonomistów. świat odchodzi od atomu na rzecz energii odnawialnej. Mamy potężne złoża węgla mozna go odgazowywać .Dlaczego tego nie robimy ??? Niemcy wykupują kopalnie !!! Mamy złoża geotermalne.Dlaczego tego nie wykorzystujemy ??? komu chca to oddać ??? Są inne źródła energii odnawialnej która się blokuje,Dlaczego ??? Dlaczego niszczy się Polskę i Polaków w jakim celu.
Optymista
3 lata temu
Budowa pierwszego bloku rozpocznie się najwcześniej w pierwszej dekadzie XXII wieku...
...
Następna strona