Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Elektrownia atomowa w Polsce. Coraz bliżej ustalenia modelu finansowego

44
Podziel się

Prace nad modelem finansowym polskiej elektrowni jądrowej są bliskie ukończenia - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

- Budowa pierwszego bloku rozpocznie się, mam nadzieję, na 90 proc., jeszcze w okresie mojego pobytu w ministerstwie - mówi Krzysztof Tchórzewski.
- Budowa pierwszego bloku rozpocznie się, mam nadzieję, na 90 proc., jeszcze w okresie mojego pobytu w ministerstwie - mówi Krzysztof Tchórzewski. (ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
bDzTeiUR

- Elektrownia jądrowa będzie w Polsce budowana - taki jest mój pogląd i podtrzymuję go. Jesteśmy już blisko tego, by powstał model finansowy- powiedział Tchórzewski podczas konferencji prasowej.

- Budowa pierwszego bloku rozpocznie się, mam nadzieję, na 90 proc., że jeszcze w okresie mojego pobytu w ministerstwie - dodał minister.

Zobacz także: Zobacz też: Morawiecki: węgiel to podstawa naszej energetyki:
bDzTeiUT

W grudniu wiceminister energii Andrzej Piotrowski mówił, że rząd może podjąć decyzję w sprawie budowy elektrowni jądrowej w Polsce w styczniu 2018 roku.

Przedstawiciele Ministerstwa Energii wskazywali wcześniej, że harmonogram prac zmierzających do budowy elektrowni jądrowej oraz proponowany model jej finansowania mają być przygotowane i przedstawione Radzie Ministrów do końca 2017 r. W sierpniu 2016 r. Ministerstwo Energii podało, że przygotowuje program budowy elektrowni jądrowej o mocy ok. 1 000 MW, który ma być zbudowany w ciągu 10 lat.

bDzTeiVu
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(44)
Dzik
3 lata temu
Przypomnijmy że zarząd już dawno wybrany i dostaje pensje i to jakie :) poszukajcie w necie
mark
3 lata temu
Chcą tymi elektrowniami puścić Polaków w skarpetkach. Niemcy wychodzą z atomówek , a oni w nie wchodzą. To tak jakby Niemcy przechodzili na komputery z maszyn do pisania, a oni kupowali maszyny do pisania.
byrcyn
3 lata temu
Czy już ktoś podliczył wszystkie koszty "Niepodległej Polski" na te wszystkie posadki, pensyjki, ekspertyzy, wyliczenia, badania, lokalizacje, itd., itp. Chyba ze 2 elektrownie można by za to wybudować ? - co ;-)
bDzTeiVv
plebs
3 lata temu
Kto przy odrobinie rozsądku buduje sobie elektrownie atomową, koszty poniesie społeczeństwo, ryzyko poniesie społeczeństwo i dzieci, prąd popłynie do Niemiec a pieniążki do jakiegoś cwanego koguta. Klepanie o bezpiecznym atomie, ludzka głupota jest niezmierzona. Bezpieczna atomówka i może jeszcze z Francji. Paliwo do elektrowni będzie kosztowało jak obsługa super francuskich nielotów. Niech już lepiej budują te wiatraki na Bałtyku, będzie taniej.
krystian
3 lata temu
w 2017 wiatraki na morzu polnocnym i baltyku wyprodukowaly 17 terawatogodzin.
...
Następna strona