Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Elektrownia atomowa w Polsce. Coraz bliżej ustalenia modelu finansowego

Elektrownia atomowa w Polsce. Coraz bliżej ustalenia modelu finansowego

- Budowa pierwszego bloku rozpocznie się, mam nadzieję, na 90 proc., jeszcze w okresie mojego pobytu w ministerstwie - mówi Krzysztof Tchórzewski. Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
- Budowa pierwszego bloku rozpocznie się, mam nadzieję, na 90 proc., jeszcze w okresie mojego pobytu w ministerstwie - mówi Krzysztof Tchórzewski.

Prace nad modelem finansowym polskiej elektrowni jądrowej są bliskie ukończenia - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

- Elektrownia jądrowa będzie w Polsce budowana - taki jest mój pogląd i podtrzymuję go. Jesteśmy już blisko tego, by powstał model finansowy- powiedział Tchórzewski podczas konferencji prasowej.

- Budowa pierwszego bloku rozpocznie się, mam nadzieję, na 90 proc., że jeszcze w okresie mojego pobytu w ministerstwie - dodał minister.

Zobacz też: Morawiecki: węgiel to podstawa naszej energetyki:

W grudniu wiceminister energii Andrzej Piotrowski mówił, że rząd może podjąć decyzję w sprawie budowy elektrowni jądrowej w Polsce w styczniu 2018 roku.

Przedstawiciele Ministerstwa Energii wskazywali wcześniej, że harmonogram prac zmierzających do budowy elektrowni jądrowej oraz proponowany model jej finansowania mają być przygotowane i przedstawione Radzie Ministrów do końca 2017 r. W sierpniu 2016 r. Ministerstwo Energii podało, że przygotowuje program budowy elektrowni jądrowej o mocy ok. 1 000 MW, który ma być zbudowany w ciągu 10 lat.

ISB
Czytaj także
Polecane galerie
nik
2018-01-20 16:18
Myslałem że mamy lepszych ekonomistów. świat odchodzi od atomu na rzecz energii odnawialnej. Mamy potężne złoża węgla mozna go odgazowywać .Dlaczego tego nie robimy ??? Niemcy wykupują kopalnie !!! Mamy złoża geotermalne.Dlaczego tego nie wykorzystujemy ??? komu chca to oddać ??? Są inne źródła energii odnawialnej która się blokuje,Dlaczego ??? Dlaczego niszczy się Polskę i Polaków w jakim celu.
Optymista
2018-01-20 13:13
Budowa pierwszego bloku rozpocznie się najwcześniej w pierwszej dekadzie XXII wieku...
klakier
2018-01-20 12:09
E. atomowa powinna być zbudowana przez Rosję z kontraktem na dostawę paliwa jądrowego i odbiorem zużytych prętów radioaktywnych
Pokaż wszystkie komentarze (41)