Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Elektrownia atomowa w Bangladeszu. Ruszyła budowa

0
Podziel się:

W Bangladeszu wmurowano kamień węgielny pod pierwszą w tym kraju elektrownię nuklearną.

Elektrownia atomowa w Bangladeszu. Ruszyła budowa
(mandj98/CC/Flickr)

W Bangladeszu wmurowano kamień węgielny pod pierwszą w tym kraju elektrownię nuklearną. Inwestycja, wyceniana na cztery miliardy dolarów, powstaje z wykorzystaniem rosyjskiej technologii.

Uroczystego wmurowania kamienia węgielnego w mieście Ruppur na północnym zachodzie kraju dokonała premier Hasina Wazed.

Elektrownia będzie miała dwa reaktory. Pierwszy z nich ma zacząć działać do 2018 roku i będzie generować moc o wartości tysiąca megawatów. Termin oddania drugiego nie jest znany, wiadomo jedynie, że podwoi moc elektrowni.

W 2011 roku władze Bangladeszu podpisały umowę na budowę elektrowni nuklearnej z rosyjską państwową firmą Rosatom. Rosjanie zobowiązali się do przyznania nisko oprocentowanych pożyczek na sfinansowanie 90 proc. kosztów inwestycji.

Bangladesz boryka się z problemami energetycznymi. Dziennie braki w dostawach prądu szacowane są na około 2 tysiące megawatów.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą porozumienia tak szybko, jak to możliwe Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej poinformowała o przeprowadzeniu "bardzo konstruktywnych" rozmów z Iranem na temat jego programu nuklearnego.
Prezydent Iranu chce się dogadać z USA Hasan Rowhani oświadczył w wywiadzie dla dziennika _ Washington Post _, że chce zawarcia porozumienia w sprawie programu nuklearnego w ciągu 3-6 miesięcy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.