Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Co z milionem aut elektrycznych? Ministerstwo Finansów przeciw, a Rozwoju za

41
Podziel się:

Ministerstwo Finansów sprzeciwia się wpuszczaniu aut elektrycznych na buspasy, apeluje też o likwidację nakazu kupna takich samochodów dla rządu, ze spółki Electromobility Poland odchodzi dyrektor operacyjny, a w kraju nikt nie stawia stacji doładowań. Wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz mimo wszystko uspakaja : wszystko idzie dobrze.

Co z milionem aut elektrycznych? Ministerstwo Finansów przeciw, a Rozwoju za
(Krzysztof Olszewski/money.pl)

Ministerstwo Finansów sprzeciwia się wpuszczaniu aut elektrycznych na buspasy, apeluje też o likwidację nakazu kupna takich samochodów dla rządu, ze spółki Electromobility Poland odchodzi dyrektor operacyjny, a w kraju nikt nie stawia stacji doładowań. Wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz mimo wszystko uspakaja: wszystko idzie dobrze.

- Program idzie w tempie i czasie, który sobie założyliśmy. Jesteśmy w trybie konsultacji ustawy o elektromobilności, która dotyka naprawdę wielu obszarów - tłumaczy wiceminister.

Przyznaje, że potrzebna jest regulacja stymulująca budowę stacji do ładowania elektryków. Odpowiadając na pytanie o niechęć MF o dopuszczeniu aut na buspasy, przyznaje, że patrząc na podobny problem w Szwecji, tam doszło do ich zakorkowania.

- Wyznaczymy sobie horyzont czasowy, w którym udostępniamy buspasy. Potem zdecydujemy, czy udostępniamy czy nie - tłumaczy Emilewicz.

Przyznaje, też że nie chce "strony popytowej uruchamiać przez ustawę".

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(41)
studenci
5 lata temu
Cały popyt uruchamia sie ustawami. Węgiel mięso etc.
myslacy
5 lata temu
lobbing na bus pasy to robota firm planujacych car sharing w duzych miastach. czy ktos juz dostal koperte pod biurkiem??
Polak400
5 lata temu
Co z akcyzą elektryki nie spalaja benzyny i Państwo niema dochodu z akcyzy czyli niedługo będzie nowy podatek od elektryków
Maciej
5 lata temu
trzeba mieć nieżle pod kopułką żeby kupować elektryczne auta ! albo spać na pieniądzach co tych drugich czyni złodziejami
..
5 lata temu
skojarzyło mi się z piosenką zostawcie Titanica....
...
Następna strona