Notowania

Elżbieta Rafalska dementuje zapowiedź ministra cyfryzacji. Wnioski o świadczenie 500+ bez zmian

"Nie przewidujemy modyfikacji ani w odniesieniu do terminu składania wniosków, ani w odniesieniu do wzoru formularzy tychże wniosków" - rozwiewa wątpliwości Ministerstwo Rodziny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER)
Elżbieta Rafalska szybko zdementowała zapowiedzi Marka Zagórskiego.

"Nie przewidujemy zmian w zakresie ubiegania się przez rodziny o świadczenie wychowawcze 500+. Nie będzie nowego sposobu składania wniosku" - zapewniło w poniedziałek ministerstwo rodziny. To reakcja na zapowiedź ministra cyfryzacji, że zasady zostaną uproszczone.

"W nowym okresie świadczeniowym będą obowiązywać dotychczasowe zasady, a przyjmowanie wniosków on-line rozpocznie się już 1 lipca" - pisze MRPiPS.

Choć resort Elżbiety Rafalskiej nie wyjaśnił powodów wydania komunikatu, w którym stwierdził, że nic się nie zmienia, jest to oczywista reakcja na poniedziałkowy wywiad ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego dla "Rzeczpospolitej".

Wideo: PO da 500+ na każde dziecko. Skąd weźmie pieniądze?

Zagórski zapowiedział w nim, że chce, aby najważniejsze procesy w administracji stały się zautomatyzowane. - Chodzi przykładowo o to, żeby po zgłoszeniu przez internet do urzędu narodzin dziecka nie trzeba było równocześnie składać wniosku o 500 plus. Będzie wysyłany automatycznie - zapowiedział.

Nie wykluczył, że automatyczne składanie wniosku o 500+ jest realne jeszcze w tym roku. - Na razie nie chcę podawać jednak terminu, kiedy to się stanie, ale do tego dążymy - zapewnił.

Potrzebę wprowadzenia takich zmian poddaje w wątpliwość jednak resort rodziny. Jak wskazuje, w lipcu 2017 r. został ujednolicony termin składania wniosków o różne formy wsparcia, w tym świadczenie 500+.

"Powyższa zmiana została wprowadzona z myślą o wygodzie polskich rodzin. Nie ma zatem potrzeby wprowadzania zmian w zakresie sposobu ubiegania się przez rodziny o wsparcie z rządowego programu „Rodzina 500+" - pisze resort Elżbiety Rafalskiej.

"Nie przewidujemy modyfikacji ani w odniesieniu do terminu składania wniosków, ani w odniesieniu do wzoru formularzy tychże wniosków" - rozwiewa wątpliwości resort rodziny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: program 500+, zmiany w programie 500+, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-05-2018

sPiSekRozdawnictwo i patologia a nie ma pieniędzy dla niepełnosprawnych.

07-05-2018

XBPiS to choroba,która zżera Polskę!

07-05-2018

NauczycielZNP gdzie byliście gdy nauczyciel zarabiał za Tuska 2000 PLN a w Niemczech 2000 euro ? Krętacze i oszuści .

Rozwiń komentarze (54)

Wybrane dla Ciebie