Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Elżbieta Rafalska dementuje zapowiedź ministra cyfryzacji. Wnioski o świadczenie 500+ bez zmian

Elżbieta Rafalska dementuje zapowiedź ministra cyfryzacji. Wnioski o świadczenie 500+ bez zmian

Elżbieta Rafalska szybko zdementowała zapowiedzi Marka Zagórskiego. Fot. Andrzej Hulimka/REPORTER
Elżbieta Rafalska szybko zdementowała zapowiedzi Marka Zagórskiego.

"Nie przewidujemy zmian w zakresie ubiegania się przez rodziny o świadczenie wychowawcze 500+. Nie będzie nowego sposobu składania wniosku" - zapewniło w poniedziałek ministerstwo rodziny. To reakcja na zapowiedź ministra cyfryzacji, że zasady zostaną uproszczone.

"W nowym okresie świadczeniowym będą obowiązywać dotychczasowe zasady, a przyjmowanie wniosków on-line rozpocznie się już 1 lipca" - pisze MRPiPS.

Choć resort Elżbiety Rafalskiej nie wyjaśnił powodów wydania komunikatu, w którym stwierdził, że nic się nie zmienia, jest to oczywista reakcja na poniedziałkowy wywiad ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego dla "Rzeczpospolitej".

Wideo: PO da 500+ na każde dziecko. Skąd weźmie pieniądze?

 

 

Zagórski zapowiedział w nim, że chce, aby najważniejsze procesy w administracji stały się zautomatyzowane. - Chodzi przykładowo o to, żeby po zgłoszeniu przez internet do urzędu narodzin dziecka nie trzeba było równocześnie składać wniosku o 500 plus. Będzie wysyłany automatycznie - zapowiedział.

Nie wykluczył, że automatyczne składanie wniosku o 500+ jest realne jeszcze w tym roku. - Na razie nie chcę podawać jednak terminu, kiedy to się stanie, ale do tego dążymy - zapewnił.

Potrzebę wprowadzenia takich zmian poddaje w wątpliwość jednak resort rodziny. Jak wskazuje, w lipcu 2017 r. został ujednolicony termin składania wniosków o różne formy wsparcia, w tym świadczenie 500+.

"Powyższa zmiana została wprowadzona z myślą o wygodzie polskich rodzin. Nie ma zatem potrzeby wprowadzania zmian w zakresie sposobu ubiegania się przez rodziny o wsparcie z rządowego programu „Rodzina 500+" - pisze resort Elżbiety Rafalskiej.

"Nie przewidujemy modyfikacji ani w odniesieniu do terminu składania wniosków, ani w odniesieniu do wzoru formularzy tychże wniosków" - rozwiewa wątpliwości resort rodziny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
bgt
2018-05-09 09:55
500+ tak ale nie dla bogatych to nie jest dzielenie spoleczenstwa tylko rossądek !!!
Wkurzony
2018-05-08 21:26
Jednak wielki bajzel od 2 lat
Drżeć pyski przez 8 lat potrafili
Kuba83
2018-05-08 21:22
Dać darmowe przedszkola i żłobki dla wszystkich i szkoły na wysokim poziomie ze stołówkami i dentystą. Książki i dodatkowe zajęcia dla dzieci za darmo, dofinansować baseny i dowolne zajęcia dodatkowe wg. zainteresowań. Sfinansować każdemu dziecku z podstawówki 2tyg kolonii co roku. Wspierać młodych wchodzących na rynek pracy płacąc w całości za ich ZUS i/lub zwolnić z PIT!! Całość i tak będzie kosztować mniej niż 500+, a efekt to aktywny obywatel a nie bierny nierób...
Pokaż wszystkie komentarze (54)