Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
elżbieta ii
13.12.2012 20:50

Elżbieta II dostała odpowiedź. Po czterech latach

Brytyjska królowa Elżbieta II w 2008 roku spytała naukowców, jak to możliwe, że nikt nie zauważył nadchodzącego kryzysu finansowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Chris Jackson /Photoshot/REPORTER)

Brytyjska królowa Elżbieta II w 2008 roku spytała naukowców, jak to możliwe, że nikt nie zauważył nadchodzącego kryzysu finansowego. Podczas wizyty w Banku Anglii, w końcu otrzymała odpowiedź.

Przedstawiciel brytyjskiego banku centralnego Sujit Kapadia podał królowej trzy powody. Wyjaśnił, że kryzysy finansowe są jak trzęsienia ziemi - rzadkie i trudne do przewidzenia. Poza tym rosnące samozadowolenie z czasów, gdy rynki były stabilne, spowodowało, że sądzono, iż regulacje nie są potrzebne. Trzecim powodem jest to, że nie zdawano sobie sprawy z tego, jak współzależny stał się system finansowy.

Królowa Elżbieta zainteresowała się, co zrobiono, by zapobiec kolejnemu światowemu kryzysowi. Przyznała też, że ludzie _ stali się trochę niedbali _ oraz że być może kryzysy finansowe w istocie są _ trudne do przewidzenia _.

Królowa, której towarzyszył jej mąż książę Filip, zwiedziła również wypełnione złotem skarbce banku.

Czytaj więcej w Money.pl
Książę William odznaczony. Został rycerzem zakonu Książę William złożył wymaganą przysięgę na lojalność monarchii i zakonowi i zajął swoje miejsce.
Królowa Elżbieta rządzi już 60 lat. Cały kraj się bawi Niemal 10 tysięcy festynów i 2,5 miliona świętujących. Zobacz, jak Anglia obchodzi diamentowy jubileusz swojej królowej.
Tagi: elżbieta ii, anglia, kryzys, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz