Notowania

Embargo przez pomyłkę. To nie o polską wieprzowinę chodziło Amerykanom

Według Głównego Inspektora Weterynarii doszło do pomyłki związanej z określeniem statusu miejsc, z których pochodziło mięso eksportowane do USA. Innymi słowy dostaliśmy embargo od Waszyngtony przez pomyłkę.

Podziel się
Dodaj komentarz
Embargo na polską wieprzowinę USA wprowadziło w ubiegłym tygodniu

Decyzję o czasowym wstrzymaniu importu polskiej wieprzowiny Stany Zjednoczone podały w zeszłym tygodniu. Chodziło o zagrożenie w związki z afrykańskim pomorem świń.

Teraz okazuje się, że sprawa mogła wyniknąć przez pomyłkę. Główny Inspektor Weterynarii Paweł Niemczuk zapewnił, że szczegółowe informacje dotyczące miejsc, z których eksportujemy mięso wieprzowe do Stanów, trafiły już do właściwych organów w Waszyngtonie.

Tylko jedna trzecia Polaków wytwarza połowę bogactwa Polski

Inspektor liczy, że przedstawione dane przyczynią się do jak najszybszej korekty podjętej decyzji. Obydwie strony pozostają w stałym kontakcie.

W zeszłym tygodniu minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz spotkała się z zastępcą ambasadora Stanów Zjednoczonych E. F. Green'em. Celem spotkania było m.in. wyjaśnienie kwestii embarga na polską wieprzowinę.

Afrykański Pomór Świń rozprzestrzenił się po Europie Wschodniej i Chinach. Kraj ten jest największym na świecie producentem wieprzowiny. Nowe przypadki zakażeń odkrywane są w coraz to nowych zakątkach świata.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: rolnictwo, afrykański pomór świń, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-10-2018

onNo proszę... taki przyjaciel..., gazu da nam ile będziemy chcieli...

23-10-2018

DietetykDobrze, ze nie importuja soli drogowej, zgnilych suszonych jajek i pierogow z 40to letnim miesem.

22-10-2018

ZłyPrzez pomyłkę to w czapkę można dostać... Nie róbcie sobie jaj z geopolityki. Polska miała zostać ukarania i została.

Rozwiń komentarze (23)