Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Embargo na rosyjski węgiel? Minister gospodarki mówi "nie"

1
Podziel się:

Według agencji Reuters, szef dyplomacji Radosław Sikorski powiedział, że Polska rozważa taki krok.

Embargo na rosyjski węgiel? Minister gospodarki mówi "nie"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Janusz Piechociński zdecydowanie przeciw pomysłowi embarga na węgiel z Rosji. Jego zdaniem, podjęcie takiej decyzji w końcowym efekcie uderzyłoby w polską gospodarkę.

Wicepremier w rozmowie z IAR stwierdził, że zamiast nakręcać spiralę sankcji, powinniśmy skupić się na usprawnieniu i modernizacji krajowego wydobycia oraz promocji polskiego węgla. Ocenił, że jest on doskonałej jakości.

_ - Kontynuowanie wymiany ciosów wojny handlowej nie będzie miało racjonalnego końca. Rozprzestrzeni się na inne produkty, bez dostaw których ze Wschodu możemy mieć potężny problem _ - powiedział minister gospodarki.

Według agencji Reuters, szef dyplomacji Radosław Sikorski - pytany podczas wczorajszej konferencji prasowej w Bydgoszczy o ewentualne embargo na rosyjski węgiel - powiedział, że Polska rozważa taki krok, ale odmówił podania szczegółów.

Czytaj więcej w Money.pl
Odszkodowanie dla rolników. Ważne spotkanie Marek Sawicki wyraził nadzieję, że efekty rozmów będą bardziej pomyślne od ubiegłotygodniowego spotkania obu polityków w Brukseli.
Dlaczego Polska nie wprowadzi embarga na rosyjski węgiel? PiS żąda wyjaśnień Jest już odpowiedź ministra Sikorskiego. Wiarygodna?
Rosyjskie embargo na żywność. To oni zyskają Część produktów rolnych, trafi do banków żywności - poinformował wiceminister rolnictwa Tadeusz Nalewajk.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
a więc...
12 miesięcy temu
ten Piechociński nadal wspiera Putina? JAK WIDAĆ TAK, jak Kaczyński i Ziobro